Wpis z mikrobloga

Co maja narodowi-socjaliści wspólnego z prawakami?


@erbo: Eee, wszystko?

(...) z czasem do prawicy zaliczani byli przedstawicieli nowo powstałych nurtów politycznych - neokonsewatyści, zwolennicy supremacji rasowej, nacjonaliści, chadecy, fundamentaliści religijni i klasyczni liberałowie. Prawica jest zróżnicowana na tle gospodarczym, o ile pierwotnie prawica popierała poglądy kapitalizmu to od XX wieku część prawicy szczególnie tej skrajnej odrzuca modele kapitalistyczne (w przypadku radykałów na rzecz m.in. korporacjonizmu czy faszyzmu), z kolei bardziej
  • Odpowiedz
@erbo: Bo są prawicowcami lub nie są w zależności od tego czy akurat to pasuje Wykopkom, czy nie.

Zaraz 11.11 i znowu zacznie się wspólne onanizowanie do patryjotuf, którzy machają rąsiami.
  • Odpowiedz
@alkan: Nie ma w tej definicji którą skopiowałes z wiki ani słowa o narodowych-socjalistach o których pisałem.
Więc pozdro i poćwicz.
  • Odpowiedz
@erbo: Wypunktowałem relewantne fragmenty, żeby dzidzi nie męczyło:

do prawicy zaliczani byli (...) nacjonaliści

część prawicy (...) odrzuca modele kapitalistyczne (...) na rzecz m.in. (...) faszyzmu
  • Odpowiedz
@erbo: Sam socjalizm nie. Ale w połączeniu z innymi cechami systemu politycznego, a w szczególności jako element szerszej wizji supremacji państwa nad jednostką - jak najbardziej.
  • Odpowiedz
szczególności jako element szerszej wizji supremacji państwa nad jednostką


@alkan: Czyli np Korwin to nie prawica, ale lewica? xDDD
  • Odpowiedz
Co maja narodowi-socjaliści wspólnego z prawakami? xD


@erbo: prawacy to taki duży worek, do którego wrzucani są ci którzy kojarzą się ludziom z prawicą. Nie ma tam bramkarza który wybiera prawdziwych prawaków (według twoich odczuć), niestety ta funkcja nie jest dostępna w obecnej wersji softu odpowiedzialnego za grupowanie i stereotypizację. Nie sądze żeby przekonywanie ludzi o tym kto jest prawakiem według ciebie pomogło, ale próbuj dalej, może kiedyś. Mam nadzieję że
  • Odpowiedz