Wpis z mikrobloga

Przedmiot: moduł OBD II ELM 327 v. 2.1 Bluetooth
Cena: $4.04
Zamówione: 15.09
Dostarczone 28.09
Link: http://www.aliexpress.com/item/Latest-version-super-mini-elm327-bluetooth-OBD2-Scanner-ELM327-Bluetooth-for-Android-Torque-ELM-327/32321323333.html

Telefon bez problemu wykrył moduł, na próbę zainstalowałem aplikację Piston z martketu - wszystko działa prawidłowo.
Pytanie do znawców: moduł może być cały czas wpięty w samochodzie czy lepiej podpinać go w razie potrzeby?
#itemyzchin #motoryzacja
Pobierz lukglo86 - Przedmiot: moduł OBD II ELM 327 v. 2.1 Bluetooth
Cena: $4.04
Zamówione: ...
źródło: comment_iUGnNtr8B7MzjPIXzLvCJb8ddIsT18BI.jpg
  • 15
@lukglo86: Mógłbyś mi powiedzieć co można tym odczytać? Bo wiem, że można podpinając auto pod kompa sprawdzić np. stan wtryskiwaczy common rail czy też atrybuty działania turbosprężarki. A tu co? Tylko błąd komputera czy też takie fajne rzeczy?
@schreder: wszystko zależy pewnie od aplikacji, w tej którą zainstalowałem (free wersja) jest tylko odczyt błędów, temp. silnika, obroty, prędkość. Muszę przejrzeć aplikacje i wtedy Ci powiem co jeszcze można zobaczyć.
@Said222: teraz akurat podpinałem do Grande Punto
@lukglo86: Zastanawiałem się nad kupnem takiego gadżetu. Jak miałbyś okazję, to sprawdź czy takim gadżetem da się wykasować błędy (np. /!\ informujący o konieczności przeglądu).
@edgar_k: tzn tez zalezy jakie masz auto i co chcesz zdziałać. ELM327 odczyta to co wymaga OBDII czyli bledy (odczyt i kasowanie), i odczyt NIEKTÓRYCH parametrów pracy auta, jakies obroty, temp cieczy itp. To zrobi ELM327. Ale jak chcesz się bawić w jakieś programowanie funkcji w poszczególnych modułach auta, np komfortu czy skrzyni biegów, czy też pełną diagnostykę VAGów to się nie uda. Oczywiście poza tymi podstawowymi odczytami.