Wpis z mikrobloga

163 799 - 20 = 163 779
Pierwszy raz po Gdańsku. Ogólnie nie wiem gdzie mogę jechać i gdzie jest jakaś fajna trasa żeby móc przycisnąć i nie zatrzymywać się co chwilę na światłach, przejazdach i żeby w miarę dobrze się jechało, bo górki za polibudą może i są fajne, ale tragiczna jakość nawierzchni i co chwilę ósemki trzeba robić :|
Ktoś coś chętny do zabrania Mirka w potrzebie i pokazania kilku fajnych miejsc?

#rowerowyrownik taguję też #rowerowetrojmiasto
  • 15
W sumie ładna pogoda to może bym się wyrwał, ale raczej nie na długo. Skąd ruszasz i czy masz coś na oku mniej więcej w jakie rejony chciałbyś się wybrać?

Edit: No i jeśli przycisnąć, nie zatrzymywać się co chwilę na światłach, przejazdach i w miarę dobrze (odcinek Sopocki = "w miarę" #pdk) to na myśl przychodzi standard czyli pas nadmorski Gdańsk Brzeźno->Gdynia Orłowo. Taka opcja jest na przykład.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Z Brzeźna do Orłowa ścieżką rowerową nad morzem masz w jedną stronę 10km - jadąc z Politechniki przez Brzeźno (gdzie zaczyna się deptak/ścieżka nad morzem) miałbyś około 30km jak nie więcej.

Ty chcesz dziś czy że na dniach jechać?
@yggdrasil: Przez kółko na Reja masz na myśli "kółko" Opera->Letniewo->NowyPort->Brzeźno->Opera? :P
Czy jakieś inne bo nie mogę sobie wyobrazić kołka do jazdy na Reja, tylko takie sporawe cóś dookoła Reja :D
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Siemka kolego z 3miasta - taka trasa to na przykład pas nadmorski o tej porze, gdzie już na szczęście jest mało uczęszczany przez turystów i rekreacyjnych kolarzy. Kolejne fajne trasy to na przykład lasy oliwskie, gdzie masz super ścieżki, ale nie wiem czy lubisz tereny leśne (można jechać tak jak chcesz). Fajna trasa też jest w kierunku Banina, gdzie masz od ronda ścieżkę rowerową prostą, płaską o długości gdzieś 5
@jakno: Ło, dzięki. Akurat teraz, jak pogoda się zrąbała to się przydadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Myślałem żeby na pierwszy raz gdzieś dalej to wybrać się do Władysławowa, ale to pewnie w któryś weekend listopada jak już będzie zimno i pogoda nie będzie robiła psikusów.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Trasa na półwysep jest niesamowita o każdej porze roku. Płasko, dużo miejsc postojowych, opcji noclegowych na wypadek właśnie zmiany pogody, czy po prostu chęci przenocowania się. Polecam full. Z tym, że dojazd przez Trójmiasto to masakra, bo przez Gdynię to jak Cię mogę, ale później jest ciężko, ruch uliczny spory, infrastruktury brak i po prostu nieprzyjemnie i niebezpiecznie. Fajna trasa też jest do Rewy, przez Kosakowo. Ogólnie mamy tych tras