Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #praca
Witam mirko
Proszę o radę
Emigracja do uk za 6.5 na magazyn przez agencje. Język na poziomie b1. Pierwsze 2 miesiące u znajomych czy praca w pl 2000-2500 na rękę, dojazd do pracy darmowy, 5 dni w tygodniu po 8h praca na produkcji.
  • 36
@metone: co to znaczy uciekac? Nie przemawia do mnie sztuczna ideologia narodu, kraju przodkow i tego typu chorych wymyslow. Swiat sie rozwija i otwiera. Moze ktos po prostu chce zyc w ladniejszym, bogatszym i bardziej perspektywistycznym kraju niz jakis wschodnioeuropejski #!$%@?. A juz pomijajac te walory, to zycie na minimalnej w uk daje znacznie wiekszy poziom i mozliwosci niz zycie na jakiejs biedapensji 2k w Polsce oraz szanse na awans sa
@c4-pl-: wiekszosc moich znajomych ma w dupie pieniadze, a wyjechali ze wzgledu na chec zycia posrod innej kultury czy krajobrazu, mnie zreszta tez mozesz wliczyc

@miki4ever: a tak, zapomnialem, krwiozercze 1,3% arabow podbija Wielka Brytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Furii: jak na produkcji to może pomyśl zrobić w Polsce kurs na wózek albo inne maszyny i po jakimś czasie będziesz mógł zarabiać u nas 2500-3000, z papierami później będzie łatwiej o pracę zagranicą za lepszą kasę
to zycie na minimalnej w uk daje znacznie wiekszy poziom i mozliwosci


@Choir: Jakbyś był trochę sprytniejszy to sam byś wykombinował, że nic się dla ciebie nie zmieni. Dalej będziesz wśród ludzi, którzy zarabiają najmniej w społeczeństwie. Wszyscy na około będa mieli więcej niż ty. I możesz sobie oczywiście wmawiać, że to nie tak, że będzie ciebie stać na więcej itp. ale to tylko złudne spojrzenie..
@mOOd: ale powiedz mi colego, co to kogo obchodzi ile maja "wszyscy na okolo"? Zreszta nie wiem czemu kierujesz to do mnie - po pierwsze, wyjechalem juz dawno, po drugie, nie zarabiam minimalnej. Natomiast z takim sowieckim mysleniem "o gurwa sonsiad ma wiencej", to przyszlosci nie widze.

W UK para, w ktorej obie osoby zarabiaja najnizsza stawke, moze sobie pozwolic na wynajecie przyzwoitego mieszkania i utrzymanie (jedzenie, paliwo, srodki czystosci), a
@xkorzen: według mnie to nie ma najmniejszego znaczenia. wyjmij gościa z afrykańskiej dżungli, wsadz go na minimalną płacę w Polsce i będzie osikany jak tutaj jest dobrze bo nikt go nie #!$%@? w pracy batem, bo jak wraca do domu to nie stoją ludzie z kałachami na około, bo jest dostęp do pitnej wody itp..