Wpis z mikrobloga

@terres90: @wielad: Po prostu nie widziałem żeby @hannazdanowska odpowiadała na jakiekolwiek trudne pytania, a widziałem że takowe się pojawiały. Widziałem tylko, że pytała o imię dla zwierzątek i reklamowała budżet obywatelski(który popieram).

W takim razie, tak chcę się #!$%@?ć bo to konto jest tylko do promowania prezydenta, a nie do zmieniania czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@mraauuu: To nie jest trudne pytanie, bo Budżet Obywatelski to nie jest votum nieufności dla rady miasta. Po prostu mieszkańcy mogą bezpośrednio decydować o najważniejszych dla nich inwestycjach i zgłaszać projekty, które uważają za istotne i potrzebne. Dodatkowo BO pełni bardzo ważną rolę edukacyjną i społeczną, a mieszkańcy bardziej angażują się w sprawy miasta
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: To liczę też na odpowiedź w tych trudniejszych. Chyba, że na trudne Pani (albo osoba prowadząca konto) nie odpowiada.

Czepiłem się stwierdzenia : "Gdyby nie Budżet Obywatelski nie byłoby w u nas ani woonerfu ani 150 innych, świetnych inwestycji"
Czy to oznacza, że radni by ich nie zaproponowali. Przecież wybory są w JOWach to chyba taki radny wie, co potrzebuje jego okręg.

  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Trzeba zreformować system głosowania, w którym dzieci w szkole dostają od nauczycieli i dyrektorów wypełnione karty do głosowania i po przyniesieniu ich do szkoły dostają nagrody, punkty i oceny, za to, kto przyniósł ich najwięcej...
  • Odpowiedz
@mraauuu: a ja nie chce żeby urzędnik proponował co ma być w mieście, to większość ma decydować. Jeśli większość ludzi chce kolejny Woonerf to ok, a może wolą budki dla nietoperzy w parkach? To budżet obywatelski, więc jako obywatel mam prawo oddać swój głos. :D
  • Odpowiedz
@mraauuu: ja wiem o co Ci chodziło. Oczywiście i tu się zgadzam, bo urzędnicy także mogą realizować świetne pomysły dla miasta, ale już nie z Budżetu Obywatelskiego i bez głosowania. Tylko wszystko jest po to abyś Ty jako jednostka miał udział w budowaniu własnego miasta. To, że sami łodzianie urządzają je, a nie ślepo godzą się na decyzje odgórne jest bardzo ważne (powiedzmy, że to bardziej psychologiczne zagranie). Oczywiście nie
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Budżet na zadania ogólnomiejskie w stosunku do budżetów na poszczególne dzielnice powinien być wyższy - to głównie tam pojawiają się jakieś ciekawe pomysły - głównie niezrealizowane bo budżet tutaj jest zbyt niski, a potencjalne fundusze idą na kupowanie nowych komputerów do szkół i odnawianie boisk.
  • Odpowiedz