Wpis z mikrobloga

Mordasewicz: prezydent wyświadcza kobietom niedźwiedzią przysługę
Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn, a kobiet do 60 lat, spowoduje dyskryminację kobiet na rynku pracy; prezydent wyświadcza kobietom niedźwiedzią przysługę - mówi ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.

(...) "Jeżeli wiek emerytalny kobiet będzie o 5 lat niższy od wieku emerytalnego mężczyzn, to pracodawcy będą zwalniać kobiety o po prostu 5 lat wcześniej, by uniknąć objęcia ich przez okres ochronny, w którym pracownikowi nie można zmienić warunków pracy" - mówi Mordasewicz.

(...) "Posłużę się przykładem. Wysyłam na kursy komputerowe pracowników. Kurs taki kosztuje ok. 30 tys. złotych. Jeżeli mam wydać 30 tys. złotych, a kobieta będzie pracować u mnie 5 lat, natomiast mężczyzna 10 lat, to kogo wyślę na kurs?" - zwraca uwagę Mordasewicz.


(...) "W Polsce 90 procent osób przechodzi na emeryturę w momencie nabycia uprawnień. Także pracodawcy niechętnie utrzymują takie osoby w pracy, bo na ogół na 5 lat przed przejściem na emeryturę przestają one w siebie inwestować i doskonalić kwalifikacje" - przekonuje ekspert.

http://praca.wnp.pl/mordasewicz-prezydent-wyswiadcza-kobietom-niedzwiedzia-przysluge,257834_1_0_0.html

#neuropa #4konserwy #finanse #praca