Wpis z mikrobloga

Opłaca się iść na staż z takim wynagrodzeniem?

proponujemy wynagrodzenie adekwatne do wykonanych komercyjnych projektów. Na początek mogę zaproponować Panu wynagrodzenie naliczane według wartości zrealizowanych projektów: 40% netto (na rękę) od wartości netto z faktur. Wynagrodzenie z podatkiem dochodowym wyniesie około 50% wartości netto faktur.

#php #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JURNY_PONCJUSZ: Absolutnie nie, przecież to wkładanie głowy w pętlę szubienicy. Jak to sobie wyobrażasz? On pozyskuje klienta, obiecuje mu zrobić za 10 tysięcy, a Tobie to zajmie 3 miesiące. I co wtedy? Pracodawca może sobie dowolnie zaniżyc wartość bo wie, że koszt tego w wielkim stopniu poniesiesz Ty.
Również jak klient nie odbierze to po prostu nie dostaniesz pensji.
Jak będą problemy z fakturami to również nic nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@venomik: @ghost1511: Dzięki za rady. Mogę podesłać treść całej propozycji na priv. Jestem studentem i myślałem nawet o zaocznych, żeby mieć coś w CV. Ale w gruncie rzeczy celuje w Javę, więc dodatkowo sądzę, że taki staż by mi nic nie dał(i to na takich warunkach).
  • Odpowiedz
O kurde! Dobre! Ktoś szuka jeleni do wykonywania stronek. Jak nie pyknie, to faktury nie ma, czyli nie ma też wynagrodzenia...
Powiem tak: jeśli jesteś zielonka, to każde doświadczenie jest na wagę złota. Pewnie mnie zlinczują zaraz, ale i tak powiem. Nawet projekty, za które nie dostaniesz kasy procentują. To jednak działa tylko, jeśli jesteś przed lub w trakcie studiów. Takie coś "na ruszenie w branży". Jeśli jest inaczej, to poszukaj zleceniodawców,
  • Odpowiedz
@JURNY_PONCJUSZ: Studia zaoczne nie są aż takie złe w przypadku informatyki.

Wiem co mówię, inżynierkę już skończyłem na zaocznych, teraz jestem na drugim roku magisterki. I mam 6 lat doświadczenia w branży. Na dziennych są projekty, nieco bardziej rozwinięte przedmioty itd. ale dla pracodawcy to nie jest jakieś ważne IMHO ;)
  • Odpowiedz
@ghost1511: Więc nawet, jeśli chciałbym specjalizować się w Javie to opłaca się iść na taki powyżej opisany staż w PHP i na studia zaoczne? Dodam, że na razie mam już coś w CV ale z JS - także całkiem pusto nie jest, chociaż bardzo słabo z doświadczeniem.
  • Odpowiedz
@JURNY_PONCJUSZ: To już sam musisz stwierdzić co Ci się opłaca, a co nie ;) Ja język traktuję tylko jako narzędzie. Poza tym ile trwa staż(nigdy na takowym nie byłem)? W trzy miesiące się nie nauczysz języka, a jedynie podstawy ;)
Skoro celujesz w Javę to raczej szukaj stażu, gdzie będziesz miał Javę. Branża IT akurat na brak ogłoszeń o pracę nie narzeka więc na pewno coś znajdziesz ;)
  • Odpowiedz
@JURNY_PONCJUSZ: Ja sie troche zgodzę z @piotrasz:
Oferta z gatunku tych, które wykorzystują pracownika. Ale również Ty możesz wykorzystać - potraktuj to jako bezpłatne zdobycie praktyki i jak tylko będziesz w stanie aplikuj gdzieś na juniora.
Doświadczenie tutaj jest absolutnie kluczowe - doświadczenie w tworzeniu czegoś, nie musi być płatne doświadczenie w wielkich firmach.

Jeśli nie masz czegoś innego to spoko, ale nie wypruwaj sobie żył z nastawieniem
  • Odpowiedz