Wpis z mikrobloga

Mirki od nadsystemu moblinego, czyli oczywiście #windowsphone - szukam gierki. Ale po pierwsze bardzo zależy mi na tym, żeby zawierała absolutnie zero mikropłatności. Nie musi być darmowa! (w sensie zapłaty za samą grę) Drugim wymogiem jest przynależność do jednego z tych gatunków:

- strategia ekonomiczna
- rpg / crpg
- strategia nieekonomiczna xD
- mmo?

W każdym razie chciałbym, żeby w tej grze była możliwość tworzenia stworzenia i rozbudowy *czegoś*. Czy to miasta a la SimCity (niestety nie ma na WP SimCity, a ten ich cały Modern Mayor to #!$%@? oszustwo), czy to postaci w jakimś fajnym eRpegu, czy no nie wiem, swojej "bazy" jak to się robiło w AoE, Kozakach czy jakichś nawet Red Alertach. Taki Minecraft jest chyba wzorowym przykładem pod tym względem, ale kurczę, jakoś się sterowanie w 3d słabo tłumaczy na ekran dotykowy.

A jakby jakiś element multiplayera tam gdzieś był, to by było idealnie (ale trochę ciekawszy niż "polajkuj 10 graczy aby otrzymać złoto")

W ogóle to jestem zaskoczony jak trudno znaleźć fajną gierkę na telefon w dzisiejszych czasach. Wszędzie tylko wyłudzanie kasy. Z góry dzięki mega!

#gry #grymobilne #telefony #smartfon #bojowkawindowsphone #grywindowsphone
  • 9
a czemu zupełnie zero mikropłatności? Przecież nie musisz płacić


@piachu: To prawda. ALE.

Po pierwsze, jeżeli taka gierka ma elementy rywalizacji multiplayerowej, to nie cierpię świadomości, że dostaję w dupę od graczy, którzy ładują w swoje konto prawdziwą kasę.

A po drugie, gry z mikropłatnościami często mają celowo przymuloną grywalność, pozornie niezablokowane elementy (nie niemożliwe, ale w rzeczywistości trudne do odblokowania bez płatności), a wszystko po to, żeby Cię zachęcić do