Wpis z mikrobloga

Mireczki jak często można przekraczać granice Polsko - Ukraińską? Ostatnio pomieszkiwałem w Przemyślu ale że lada moment wracam do siebie (pólnocna Polska) pomyślałem, że dobrze byłoby jeszcze zawitać do Medyka / Szegynie na małe zakupy. Problem w tym że tydzień temu byłem na weekend we Lwowie... a teraz chciałbym tylko tak na godzinke na zakupy i wrócić do Przemyśla. Nie będzie problemów?
#strazgraniczna #przemysl #ukraina
  • 10
@semperfidelis: Dlaczego? Ostatnio zerknąłem na kartkę przy granicy (wracałem z wódką i 5 piwami), że jak nie mieszkam w strefie przygranicznej (zameldowany jestem daleko stąd) to mogę wziąć litr wódki i 15 litrów piwa... więc chyba się mieszczę:)
@HyperX: Numer jeden to panorama - zarówno patrząc z góry na miasto jak i "z dołu". Miałem okazję pokrecić się sporo po okolicy więc troche jej widziałem. Serdeczni ludzie, którzy dobrze znają historie swojego miasta, okolicy i chętnie się nią dzielą oraz ciekawymi miejscami. Dumni ze swojego miasta. Nie wiem czy ja bym był w stanie powiedzieć tyle o swoim regionie (obawiam się, że niestety nie) serio byłem zaskoczony jak prawie
Miło to wszystko słyszeć, ale tak, masz rację - większość mieszkańców Przemyśla, tych wyjeżdżających nawet z różnych powodów, czy to studia, czy w celach zarobkowych jest lokalnymi patriotami jakby nie patrzeć i naprawdę mimo nieudolności władz miasta, jest z niego dumna :)