Wpis z mikrobloga

Mirabelki, Mirki, dokumentowa ciekawostka dla was, dla nas problem.

tl;dr: Żona ma nowy dokument prawa jazdy wydany po zmianie nazwiska, na którym nie ma daty zdobycia uprawnień, tylko data ważności dokumentu "od" i "do".

Staramy się ubezpieczyć nowy samochód i mamy problem. Przy tej okazji są sprawdzane nasze dokumenty, oraz zaświadczenie od poprzedniego ubezpieczyciela, że żona wcześniej miała (przed ślubem, jeśli to istotne) auto (2012-2014). Po ślubie (09.2014) wymieniła dokumenty na zawierające aktualne nazwisko. Jak się okazało, na odwrocie nie ma już daty nabycia uprawnień, lecz data ich ważności "od" oraz "do". W zestawie z dowodem posiadania ich wcześniej oraz informacją, że ze względu na czas posiadania uprawnień otrzymuje się dodatkową zniżkę na ubezpieczenie pojazdu generuje pytania: dlaczego jest nowy dokument i skąd ubezpieczyciel ma wiedzić, kiedy zostały nabyte uprawnienia? Nie każdy zrozumie zmianę nazwiska, a już na pewno nie formularz do wypełnienia. Na fotce moje prawko starego typu i prawko żony.
#prawonadrodze #polskieurzedy #prawojazdy #ubezpieczenia
end1 - Mirabelki, Mirki, dokumentowa ciekawostka dla was, dla nas problem.

tl;dr: ...

źródło: comment_C6VqFaeEnl9qFx52s1sNTC4HfwGTq7Q2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to błąd w dokumencie, czy wydadzą mi za opłatą kwitek, że uprawnienia się od tego i tego dnia cały czas ważne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jest to błąd w dokumencie. Po półgodzinnej rozmowie ustaliłem to z urzędniczką a po półgodzinnej wymianie argumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°) już druga zaproponowała bezpłatną i szybką (jeśli 2 tygodnie to szybko) wymianę dokumentów na poprawne oraz potwierdzenie w języku niemieckim na email (po 15 min. na prawdę dostałem). Rezultat taki piękny, że mógłbym się spakować i wrócić do kraju, gdyby nie ton i sposób znalezienia rozwiązania.

Najpierw
  • Odpowiedz