Wpis z mikrobloga

Śniło mi się dzisiaj, że mam przełaja. Matko bosko, to było coś pięknego! Pomykałam sobie w obcisłym skinsuicie po zamglonych lasach, z dala od samochodów... żadne piaski i dziury nie były mi straszne!

Tak bardzo, bardzo chcę takie cudo!

Tylko gdzie takiego cx'sa kupię? Nie będzie to łatwe, zwłaszcza, że mam 160cm wzrostu i ciężko mi znaleźć normalną szosę, a co dopiero przełaja xD

#rower #szosa #kolarkiboners
Mikimoto - Śniło mi się dzisiaj, że mam przełaja. Matko bosko, to było coś pięknego! ...

źródło: comment_H29J3j18UgB0F8umy5NW2yFsOSeXUPi2.jpg

Pobierz
  • 41
@lubfarmaceute: Bierz go i nie czekaj. Sam już wiem, że niedługo kupię przełaja. Najchętniej wziąłbym Ridleya lub Focusa, ale z braku takiego budżetu będzie to tylko Accent. Będzie, ponieważ obecny model CX One praktycznie zszedł już z półek, ale Accent ma zaprezentować nową kolekcję już za parę dni na targach w Kielcach.
@filftp: @Mikimoto: na razie jest szosa, ostre i góral z komunii do przypinania pod płotem... wiem, że prawidłowa ilość to n+1, do szosy i ostrego cx pasuje jako idealne uzupelnienie, ale jeśli kiedyś przeprowadzę się do mieszkania o normalnych wymiarach to nie będzie mi do śmiechu...
@Mikimoto: to od opon zależy, ale wiadomo, że będzie trochę wolniej niż na szosie. Jakbym miał mieć 1 rower to byłby to mtb z racji tego, że wjadę wszędzie i nie będę czuł się ograniczony. Dwa rowery to szosa + mtb i wtedy jest idealny układ szosa na asfalt, a góral w teren. Kolejne typy rowerów w dalszej kolejności jak dla mnie.
@fixie: na pewno jest fajne i tak samo fajnie czuć wyższą prędkość po jakichś szutrach. Bardziej wprawieni spokojnie pojeżdżą i w lekkim terenie i tu nikt nie ma wątpliwości. I większości taki CX wystarczy, bo jednak mniej osób jeździ w prawdziwy teren czy w góry. Ja jednak wolałbym mieć mtb, bo to rower, który nie ogranicza i daje największe możliwości do jazdy po każdej nawierzchni i wszędzie. W przyszłości też pewnie
@Leniwiec1: No ja to bym typowo chciała po lesie, polanach j szutrach, a nie w ekstremalnych warunkach typu wzgórza z korzeniami i kamieniami, bo znając moje zdolności to bym się zabiła :D
@Kafarek555: teren terenowi nie równy. na kamieniach, korzeniach mtb będzie miało przewagę, ale już szutry, choć trochę utwardzone drogi polne i leśne, to już raj dla CX'a.
@Leniwiec1: właśnie stwierdziłeś, że dla większości ludzi to CX jest najbardziej uniwersalnym rowerem. polecam wypożyczyć kiedyś CX'a, prędkość i zwrotność dają olbrzymią frajdę.
@fixie: nie do końca, bo CX może być najlepszym wyborem na co dzień, ale jeśli choć raz na miesiąc albo i te kilka razy w roku ktoś zechce spróbować jakiejś ciekawej terenowej jazdy w górach, to kicha i nie mają mtb - muszą wypożyczać albo omijać najlepsze fragmenty.
@fixie: wg mnie odkąd weszły 29ery, to one są najbardziej uniwersalne, bo z większym kołem i odpowiednią oponą wiele na prędkości się nie traci, a założenie bardziej terenowej opony umożliwia już jazdę wszędzie i to z przyjemnością i bezpieczeństwem.