Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #cokupic #samochody #renault
Jako, że prawie opchnąłem swoją lagune jedynke 1.8 zastanawiam się teraz czy nie sprawić sobię dwojki 3.0 v6 z lpg. Miał ktoś z was jakies doświadczenia z tym modelem? Tak wiem, królowa lawet ale podobno diesle psują się o wiele bardziej niż benzyniaki? Możecie ewentualnie polecić coś w zamian?Wczesniej zastanawialem sie nad A6 c5 lub e46 320i (blachary lepijej na nie patrzą) ale laguna kusi lepszym wyposazeniem i 5 gwiazdkami NCAP. Co sądzicie?
  • 16
@Quest: rozumiem ze jezdzisz max 60km/h ze chcesz mieć 5gwiazdkowe poczucie bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po 1 to jaki budżet, po 2 to co Ci po ym wyposażeniu jak te laguny mają najwięcej problemu z elektryką. Druga sprawa bmw też 2,5 albo 2,8 w gazie.
@Quest: mój kolegą kupił sobie taką i ogólnie nie narzeka, prócz właśnie jakiś elektrycznych pierdół. Dobrze, że sobie San potrafi poprawić po fabryce.
@Quest: Silnik zajebisty, auto zajebiscie tanie, a automaty awaryjne. Jak miałem ofert z zachodu 3.0V6 to 80%bylo do 1000euro z uszkodzonymi albo dogorywającymi automatami. Chyba bym celował w uszkodzony automat plus remont i masz pewność i spokój. Miałem kilka lagun w benzynie i złego słowa nie powiem.
@sicknature: Nie kupuje aut oglądając tylko ich zdjęcia w internecie zeby pozwolic sobie na coc po kilku dzwonach.

@Interwyga : Wole przywalic w drzewo laguną przy 70/h niz tico przy 40. Budżet podałem wymieniajac auta nad jakimi rozmyślam. Chciałbym oczywiscie wydać najmniej jak to mozliwe jednoczesnie nie kupując szrotu.

@AllOver: Peugeot nie podoba mi sie wizualnie

@Kejran: Przywiązałem się jednak do manuala.
@Quest: dobra ale nie mówisz o wyborze Tico- Laguna tylko o autach z segmentu premium i zwyklym sedanie z Francji. Za e46 możesz dać 6500 albo 25k więc też słabo to okresliłeś.
@Interwyga: Fakty są takie, że ten zwykły "sedan" z Francji sprawuje sie w testach lepiej niz w/w klasa premium. Nawet gdyby roznica była minimalna to zawsze pozostaje to plusem tego auta. Czasem ta mała różnica moze oznaczac to czy bedziesz mial kolana czy juz nie.
Co do budżetu to napewno nie bedzie to 25k bo szukałbym wyżej. Tak jak powiedzialem, chciałbym wydać możliwie jak najmniej jednocześnie nie kupując szrotu. Planuje tym
@Quest: nie kupisz dobrej e46 za tyle pieniędzy. Po drugie zobacz w jakich warunkach i przy jakich predkosciach to sie dzieje, wątpie, że spełniłbyś warunki laboratoryjne. Więc nie widzę skąd ta pewność, że jak zderzysz się to 5 gwiazdek uratuje Cie bardziej niz 4 czy 4.5
@Interwyga: Labolatoryjne ale dla wszystkich aut identyczne. Nie twierdzę ze adarzenie X przezyje na 100% a w aucie A a na 40% a aurcie B. Mówię tylko, ze nawet gdyby szanse rozniły się 1 procentem to jest to plus na korzyść laguny. Różnica jednej gwiazdki nie jest dla mnie decydującą cechą tylko jednym z jej małych plusów.