Wpis z mikrobloga

@majlo1985: C'est la vie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Si t'es pas content, c'est pareil.

Czaj to: Po polsku "(To) mleko", po niemiecku "Die Milch", po francusku "Le lait" i weź tu się ucz rodzajników. Moja pięta achillesowa, do tej pory są wyrazy, gdzie wrzucam rodzajniki kompletnie na czuja.
@tusiatko: hmm, chyba nie rozumiem.
"Takie życie. Jeśli tobie się to nie podoba, to jest takie same/o"?

Dlatego kocham angielski ;) a po hiszpańsku jakoś te rodzajniki same wchodzą. Francuski i zwłaszcza niemiecki to tragedia.
@majlo1985: Mówisz tak o niemieckim i francuskim, bo nie znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja znam wszystkie z języków, które wymieniłeś (w różnym stopniu) i stwierdzam, że hiszpański jest #!$%@?. ( )
@tusiatko: jeśli tę sprawę potraktować jako "w różnym stopniu" to jak najbardziej znam ;)
A tak jak lew jest królem dżungli, tak hiszpański jest królem wśród języków romańskich. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Francuski ma tylko tę przewagę, że ładniej brzmi.
W każdym razie, możesz pomóc mi zrozumieć twoje zdanie? :)
@majlo1985: A znasz niemiecki i francuski w takim stopniu, żeby móc się wypowiedzieć na ten temat? Moim zdaniem niemiecki, zaraz po angielskim, ma najłatwiejszą gramatykę. A francuski sam w sobie brzmi fajnie.
@tusiatko: francuskiego uczę się od ok 3 miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także ten... :)

Problem z oceną gramatyki jest taki, że do pewnego stopnia jest to kwestia bardzo subiektywna. To znaczy, jestem w stanie uwierzyć, że dla ciebie gramatyka niemiecka jest łatwiejsza od hiszpańskiej, bo po prostu łatwiej ci wchodzi, ale nigdy nie zgodzę się, że obiektywnie rzecz biorąc gramatyka hiszpańska jest trudniejsza od niemieckiej, si
@majlo1985: Ja francuskiego uczę się już jakiś czas, chociaż nie aktywnie. Po prostu chodziłam kilka semestrów na francuski, no i... Od prawie 7 lat jestem z Francuzem. Myślę, że to Twoje subiektywne doznania, odnośnie hiszpańskiego. Niemieckie wyrazy, szczególnie te baaaaardzo długie, to zbitka z innych wyrazów. Proste, aż boli. A gramatyka niemiecka jest o wiele łatwiejsza. Przemawia za tym już sam fakt mniejszej liczby czasów, które się używa. Wiem coś o
@tusiatko: ok, pokaż mi choć jeden ranking trudności języków, w którym niemiecki jest łatwiejszy od hiszpańskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja rozumiem, że dla kogoś niemieckie zbitki wyrazowe mogą być łatwe, czy gramatyka, naprawdę, ale to są szczególne przypadki (no pun intended), a nie zasada. :)