Wpis z mikrobloga

Dosłownie pół godziny temu zaczęła wprowadzać się rodzina z trójką dzieci. Będą mieszkać w mieszkaniu naprzeciwko mojego (drzwi w drzwi). Dzieciaki chodzą, wszystko oglądają, noszą rzeczy na górę, jeżdżą na rowerach. Jest wyczuwalna radość u nich.

Sąsiedzi z racji godziny w większości są w pracy, natomiast ci którzy zostali z jakiegoś powodu w mieszkaniach starają się dyskretnie obserwować.

Z rodziną jest ich opiekunka niemiecka (kobieta stojąca na dole zdjęcia) która wszystko im tłumaczy, pokazuje, daje klucze, pomaga w zrozumieniu różnic. Jak mniemam, będzie się nimi opiekować przez długi czas.

Jestem zaskoczony nieco rzeczami które przywieźli. Są wyraźnie używane więc domyślam się że pochodzą z darów od tubylców. Byłem pewny ze wszystko będzie nowe.

Byłem zmuszony wynieść śmieci i po drodze minąłem kilka bloków. Zauważyłem przy innym wejściu dwóch muzułmanów, również teraz wprowadzeni. Myślę że to ojciec i nastoletni syn. Sprawdzali jak działa domofon. Po moim powitaniu odpowiedzieli z ogromną radością i chyba zaskoczeniem (to jest wschód, tu też nie wszyscy chcą imigrantów).

Na razie to tyle, będę informował na bieżąco i w miarę możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uchodzcyniemcy

Tak jak napisałem w poprzednim wpisie:

Nie chcę tu na siłę przedstawiać złego czy dobrego obrazu. Po prostu prawdziwy obraz bez oczerniania w ciemno albo słodkiego bełkotu z mediów oraz po ludzku ciekawość jak taki proces przebiega ;)
LudwigErhard - Dosłownie pół godziny temu zaczęła wprowadzać się rodzina z trójką dzi...

źródło: comment_0UBqKdDG0y8VkajlRLwaC0YFbQ9fydIY.jpg

Pobierz
  • 15
@maciek_gi: Super dokładnej historii nie znam ale wiem że bloki powstały okolo 1991 roku głównie pod pracowników tekstylnego kombinatu który niedługo potem upadł. Upadło też masę państwowych firm i co za tym idzie masa ludzi uciekła. Pierwsze wtedy pustoszeją sypialnie robotnicze, tzw bloki.

Nie ruszając się z mieszkania (wystarczy wyglądać przez okna) mogę Ci naliczyć mase pustych mieszkań. Są tańsze niż w PL i gotowe do wynajęcia (często odremontowane).

Same bloki