Wpis z mikrobloga

Pytanko: Mam delikatną nadwagę (bmi: 25,7) a chciałbym zrobić trening na masę. Czy powinienem wstępnie zrzucić te parę kg żeby kontrolować czy za bardzo się nie zalewam, czy mieć to w dupie i zostawić tak jak jest i od razu jechać masę?

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 15
@virus-t: Ja mam BMI wskazujące na nadwagę/otyłość (29) przy widocznej kracie więc BMI możesz sobie wsadzić w tyłek ;) Ono jest dobre do mierzenia całej populacji lub konkretnych grup a nie jednostek. Tutaj sugeruj się BF.
Osobiście robiłbym delikatną redukcję -200kcal przy cięzkim treningu siłowym.
@virus-t:
Ja bym chyba redukował trochę, ale bardziej z powodów psychicznych. Jak sie jest grubawym, to ma sie te mentalność wpieprzania rożnego śmiecia i nietrzymania diety. Odchudzanie zawsze najłatwiej odłożyć na pózniej, zamiast zając sie teraz. 'Ee... jestem trochę za tłusty, wiec... yy... a, zrobię se masę. Wiec będę żarł jeszcze wiecej. A potem sie zredukuje'

Tak to najłatwiej powiedzieć, co nie? A potem wyjdzie na to, ze znowu nie będzie
@virus-t: ja mam odmienne zdanie niz poprzednicy. Z jednego, prostego powodu. Gdy zaczynasz przygode z silownia wystepuje cos takiego jak rekompozycja. Czyli nabierasz masy miesniowej i jednoczesnie gubisz tluszcz. Dziala to przez pierwsze miesiace treningow wiec nie widze powodu, zeby rezygnowac z tego przywileju.
@berti: @koniarek: @virus-t: ale nie szalalbym z kalorycznoscia, typu +500kcal ponad przemiane. Zwlaszcza jesli rzeczywiscie jestes tlusty.
Teoretycznie efekty powinny byc przy kalorycznosci +0 w stosunku do podstawowej przemiany materii, rozkrec metabolizm przy takiej kalorycznosci i dodawaj po trochu kalorii z czasem.
@buzdy: @koniarek: @Slith: Nie wiem na ile można ufać mojej elektronicznej wadze ale wg jej wskazań u mnie to wygląda tak:
body fat: 28%
mięśnie: 28%
kości: 3,3kg
woda: 48,9%
Sumując procenty to jak u ruskich na głosowaniu 104,9% więc trochę nie czaję czy te wskazania są na pewno poprawne.
Raczej nie zaliczyłbym siebie do grubasów ale szczupły też nie jestem. W ostatni rok nabrałem +10kg i raczej nie