Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję nowy #telefony
. Wymagania:
-ekran minimum 5"
-co najmniej 32gb rom lub 16gb plus slot kart
-dobry aparat foto
-bateria pozwalająca na cały dzień swobodnego korzystania z telefonu
-miło by było jakby był dual sim
Budżet do około 1000zł, mogę dać nawet więcej.
W zasadzie zastanwiam się nad dwoma: #samsung galaxy s4 (ewentualnie mogłabym dołożyć do s5) oraz #xiaomi redmi note 2.
Wiem, że samsung będzie lagował itp, ale rozważam zmianę oprogramowania po zakupie.
Od Xiaomi mogłabym kuić także mi4 lub inny model, ale z większą pojemnością pamięci rom wykraczają znacznie pzoa budżet i nie mają slotu kart pamięci. Redmi note 2 ma chyba dość słaby aparat, więc to jest to co mnie powstrzymuje, i zastanawiam się nad baterią.
Samsung nie jest moją ulubioną marką, design średni, aparat rczej bardzo dobry, bateria przeciętna, nie ma dual sim.

Co wybrać?

A może coś innego?

#smartfon #telefony #android
  • 36
@rosea: Wybierz Xiaomi, będziesz zadowolona. Co prawda z Note 2 nie miałem jeszcze kontaktu, ale opinie na jego temat są ok. Sam używam Note 1 od prawie 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Poleciłem już kilku osobom wybór Xiaomi jako alternatywy dla Samsunga i każda z tych osób jest pozytywnie zaskoczona Xiaomi.
@Sebeq92: nie spieszy się, ale on raczej nie będzie miał slotu na kartę pamięci...16gb to decydowanie z mało, a na wersję 32gb nie mogę sobie obecnie pozwolic
@rosea: no to powiem tobie, że po roku używania, nawet jak jakaś ścinka była to szybkie wyczyszczenie pamięci podręcznej pomagało. Możliwe, że nie odczułem tych 'lagow' bo nie miałem innego telefonu. Druga sprawa, że może ci 'użytkownicy samsunga' mają nasciagane w #!$%@? zbędnych, zamulajacych aplikacji