Wpis z mikrobloga

@misja_ratunkowa: Niestety całe mazury są typowo turystyczne i to dla Niemców :( Chodzi mi o opłaty za wszystko i ich wysokość... Ale stanąć na dziko gdzieś... Do Mikołajek lubię zajrzeć ze względu na park wodny, ot na jedną noc
@Adass: Jak się trzy miejscowości uważa za całe Mazury, to może się tak wydawać :p Niemal całe życie tu* mieszkam i nigdzie nie widziałam tych cen dla Niemców, no chyba że Hotel Gołębiewski uważasz za mazurską atrakcję.

Wybierz się kiedyś na kajaki nad Krutynię - za 20 - 30 zł dostaniesz kajak na cały dzień i zobaczysz kawał Puszczy Piskiej. Coś niesamowitego.

(* Na Mazurach, nie w Mikołajkach)
@misja_ratunkowa: Ale to takie, że ja znam 3 miejscowości ;> ? Jeżdzę od 12 lat na jachty i nawet na ledwo trzymającej się kei chcą za wszystko i chcą dużo ;> Ja kajaczki nie - trzeba używać sprytu niech natura cię napędza ( )
@Adass: Nabijam się oczywiście, domyśliłam się, że bywasz tu często. Ale nie wiedziałam, że mówisz o jachtach - ja ich nie lubię, więc na tej branży się nie wyznaję. Przyznam, że nie wiem, co jest fajnego w bujaniu się na łajbie pośrodku brudnego jeziora. Wolę pomachać rękami, zmęczyć się porządnie i ochlapać na kajakach :)

A jeśli chodzi o ogólne atrakcje, to na Mazurach jest mnóstwo zapomnianych miejsc, które ucieszą łazika
@misja_ratunkowa: A próbowałaś ? Adrenalinka gdy zawieje... codziennie gdzie indziej można zrobić ognisko... Dla mnie to dużo lepsze niż wynajęcie domku nad wodą i browar cały dzień :D Tu mamy wspólny temat, że też lubię zwiedzać takie miejsca a z jachtem no trochę trudno ale można potem podjechać samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecisz coś?
@Adass: Hmm, ale jakiego typu miejsce mam Ci polecić? Jeśli miasteczko, to na początek zachęcam by odwiedzić Reszel (mają zamek krzyżacki i dużo pozostałości po pruskich osadnikach, do tego piękny park miejski). W Wilczym Szańcu pewnie byłeś, ale jeśli nie - to polecam, ale tylko z przewodnikiem (tu niestety trzeba trochę zapłacić, ale bilety nie są chyba zbyt drogie).

Z miejsc bardziej "dla wtajemniczonych" można odwiedzić piramidę w Rapie: dwustuletni