Wpis z mikrobloga

Może ktoś chce "odtwarzacz multimedialny" a w zasadzie "smart tv" zrobić?
Mam na zbyciu praktycznie nowy komputerek ARM do tych celów:
Amlogic S812 Quad Core 2GHz + Mali-450 Octa Core

Potężny hardware, jako jeden z niewielu sprzętowo (!) dekodujący większość nowoczesnych formatów, co jest wspierane przez Kodi (xbmc)

- Procesor główny 4-rdzeniowy (quad-core) Amlogic S812 ARM Cortex A9 2.0GHz
- Procesor graficzny MALI450 8-rdzeniowy (octa-core) ARM Mali-450 (GPU up to 600MHz+(DVFS),OpenGL ES 1.1/2.0 and OpenVG 1.1 support) - znany z mocnych smartfonów
- pamięć ram 2GB (dopiero najnowsze smartfony tyle mają)
- pamięć flash 8GB - na system operacyjny i programy 100% wystarcza, a całą resztę (multimedia) przechowujemy i tak na zewnętrznym dysku/pendrive/w sieci na NAS
- 3x USB, w tym jedno USB-OTG
- sieć przewodowa ethernet oraz wifi b/g/n,
- wyjście HDMI (HDMI2.0 to support maximum 4Kx2K display) oraz analog av-out
- wyjście audio spdif toslink cyfrowe światłowód (ale można używać również audio-out analogowe z av-out, oraz audio przez hdmi)
- mały ale bardzo poręczny i funkcjonalny pilot
- co najfajniejsze - system CEC-hdmi - (jeśli mamy tv zgodny z cec, ale chyba wszystkie współczesne są, ja ze starym samsungiem sprawdzałem - i działa świetnie) - włączenie pilotem tego komputerka samoczynnie włącza telewizor i przełącza na odpowiednie wejście hdmi. Tak samo - można sterować tym komputerkiem z pilota telewizora (strzałki, głośność, enter/esc itd) i wzajemnie. urządzenia po prostu współpracują ze sobą.

#sprzedam #kodi #xbmc #openelec #htpc #smarttv #android #telewizory #bojowkaarm #bojowkaandroid ;)
hrumque - Może ktoś chce "odtwarzacz multimedialny" a w zasadzie "smart tv" zrobić? 
...

źródło: comment_LFBurLiFkyKfNOXXfxGNMmAxW1xEVhDH.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@spayk: zapomniałem dopisać - jakbym dostał 320 to byłbym zadowolony. Ale do negocjacji. U chińczyka kosztuje ~79$ ale na 99% wpada na VAT jeszcze... A tutaj masz już zrobioną instalację openelec (więc bez ryzyka że kupisz i zrobisz sobie cegłę)
  • Odpowiedz