Wpis z mikrobloga

@WujekRada: Zastanawiam się tylko czy z gwałtu też by tak chętnie urodziła, ale wszystko wskazuje na to, że tak. była by to niewątpliwa szansa dla jakiegoś bordowego na przedłużenie linii rodowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może chciała? To był jej wybór, jak widzisz jest fajnie. Dzieci z Downem mają prawo żyć.

Dziecko to nie piesek czy zabawka. Jej decyzja będzie rzutować na całym życiu tego dziecka, bo
@dreaper: ciezko sie zyje z pomniejszymi zaburzeniami a byc uposledzonym intelektualnie plus inne dysfunkcje zwiazane z trisomia - nie moge sobie wyobrazic tego cierpienia przeciez oni wiedza ze cos jest nie tak.
@WujekRada: Morderstwo to termin prawniczy, a nie moralny. Aborcja według prawa nie jest morderstwem podobnie jak eutanazja w niektórych krajach. Właśnie dla tego że mam ludzkie odruchy nigdy nie pozwolił bym na to żeby moje dziecko cierpiało na skutek wad genetycznych przez resztę swojego nędznego życia. Decydowanie za rodziców w każdym możliwym przypadku jeżeli sprawa jest tak delikatna jest zwyczajnie głupie i bezduszne.
@dreaper: Cóż, a jeżeli kobieta z ciążą z gwałtu się powiesi, bo nie wytrzyma tej traumy, to co to będzie, skalkulowane ryzyko? Czytałem relacje kobiet, większość czuje obrzydzenie do siebie i do tego dziecka. Zakazem aborcji w tym przypadku niszczyłoby się życie trojga ludzi, odrzuconego dziecka, matki i jej partnera, jakby sam gwałt był niewystarczająco traumatyczny.

Uważam, że ten kompromis jest odpowiedni. Zagrożenie życia matki czy poważne choroby płodu są dla