Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy.
Dostałem się na studia do Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii na AiR. Pewnie dostanę się też na Informatykę. (obydwa kierunki na cywilu oczywiście). Martwi mnie fakt, że pomimo tak niskich limitów nie mogli zapełnić miejssc w pierwszym naborze. Co jest nie tak z tą uczelnią? Druga szkoła, gdzie czekam na odpowiedź to #ug - Informatyka. Niby zostało 10 miejsc, nie wiem czy się dostanę. Z drugiej strony zależało mi na uczelni technicznej (#pg tak wysoki próg, albo to ja jestem za głupi =d). I teraz jestem w dupie. Iść do #amw w #gdynia, czy jednak #ug (jak się dostanę)? Jak wygląda kwestia mieszkań do wynajęcia po 25 września (wtedy dostanę odpowiedzi z obydwu uczelni - będe wiedział gdzie iść) w #trojmiasto? Zastanawiam się jeszcze na wysłaniem papierów do #pwr, ale pewnie rekrutacja na #informatyka jest tam już dawno zamknięta.

#studia
  • 25
@Nights: jak na pg się nie dostałeś to na pwr nawet nie wysyłaj. Szkoda kasy na znaczki ; ) mieszkania zawsze są ale już przebrane. Albo tanie z niskim standardem albo drogie z wysokim. No chyba ze tanie z wysokim standardem ale na zadupiu. Co do uczelni to nie wiem jak amw ale infa na ug nie ma zbyt wysokiego poziomu. Chociaż to tez zależy od twoich aspiracji ; )
@Nights: nie ma co się dziwić że na air są wysokie progi, dobry i ciężki kierunek (tak, jesteś za głupi:D). idziesz na amw cywilne, to nie ma co się dziwić że nie mogą zapewnić miejsc, bo albo ktoś jest dobry, jest tego świadom i wybiera pg, a jak nie da rady na pg to nie idzie na amw bo generalnie to już nie ma sensu (pomysl sobie, mocno techniczna politechnika a
@Vaviec: Ty tak całkiem serio? Skąd to wiesz? Szczerze mówiąc właśnie tego się obawiam.
@Bunkier: Studiujesz/studiowałeś na AMW może? Bardzo mi zależy na tym, aby ktoś mógł coś mi powiedzieć o Infie i AiR na AMW właśnie.
@Myrcin-: Czemu?
@Nights:
Ja akurat studiowałem bezpieczeństwo wewnętrzne. Z kilkudziesięciu zaliczeń uczyć się może trzeba było na poważnie z 2-3 przedmiotów. Rzuciłem pod koniec drugiego roku. Na rekrutacji na roku byłem 5 na liście, podczas zajęć wyróżniający się, a nie jestem orłem i połowę życia przepaliłem.
Poziom jest niski, większość w nosie to, z jaką wiedzą opuszczasz uczelnię, w dużej mierze zajęcia to były przedstawienia grupach w PowerPoint. Dużo zwolnień, jakichś godzin dziekańskich,
@Nights:
Informatyka może wyglądać inaczej, poszperaj na forach.
Nie przejmuj się, zawsze możesz się doszkolić na własną rękę. Do tego mnóstwo pięknych dziewcząt z jakichś Czersków, Elblągów, Sztumów i innych miejscowości do wyrwania.
@Nights: Swoją drogą to ciekawe, że próbujesz dowiedzieć się czegoś o uczelni na którą chcesz iść dopiero we wrześniu. Może jednak to AMW jest właśnie dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nights: chcesz czegoś dowiedzieć się o amw? znajomy uwalił jakiś jeden przedmiot na bezpieczeństwie (3 semestr), zaproponowali mu powtarzanie roku, albo przenosiny od 5semetru na stosunki międzynarodowe.
inny znajomy był na nawigacji, 2tyg usiłował wyjąć papiery bo nie miał zaliczonych 4przedmiotów, jak się później okazało, przepisali wszystkim oceny z tych 4 zaliczeń i był później przez cały semestr wyczytywany na listach (chociaż zaczął inny kierunek od nowa).
ogólnie gówno nie uczelnia,