Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Twinkle: zacytuję kawałek własnej wypowiedzi:

rozpylanie wirusów drogą powietrzną nie jest dobrym pomysłem.


Wirusy nie lubią powietrza, potrzebują chociażby śliny na krótkim dystansie, by przetrwać kontakt z tlenem. Rozpylenie czegoś takiego na "miliony ludzi" wcale nie jest tak proste technicznie, jak by się mogło
  • Odpowiedz
@Twinkle: dyskutuję, a jakże. Praktyka > pani profesor. Poczytaj sobie o różnych... polski odpowiednik "outbreak"... cóż, o teoretycznie katastrofalnych wyciekach i jak niesamowite rozmiary przybierały, zanim je przyskrzyniono. Polecam zacząć z Ebolą/Marburgiem.

No i zawsze można myśleć, że miliony bardzo mądrych ludzi na całym świecie nie zakładają scenariusza, jaki podałaś, tylko pani profesor biologii z Pcimia Dolnego zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Poważnie? Zdrowy rozsądek...

+ jak już wspomniało
  • Odpowiedz
@Twinkle: Moja luba siedzi w hodowlach mikro, więc mniej więcej wiem jak to wygląda. Część zahibernowana, część nie i nigdy wszystko w jednej zamrażarce pod jednym zasilaniem :)
  • Odpowiedz
@Twinkle: Jak mnie tam w wojsku uczyli na toksykologi,wirusologi i zagrożeniach bronią ABC... To zapomniałeś dodać jednego kraju :P Chiny też mają i to nie jest na zasadzie że trzymają tylko się bawią. I nie jest tak do końca na świecie wyleczona :).

Co do szczepień i korpo :) sam po sobie wiem że szczepionki które były 10 lat temu są inne od dzisiejszych.

Poza tym bardzo ładny przykurcz mięśni.
  • Odpowiedz
Wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało że na wypadek wojny totalnej tacy putini i obamy i im podobni, wraz ze swoimi świtami, są szczepieni na czarną ospę...
  • Odpowiedz
  • 0
@Twinkle: przypomniało mi się ze kiedyś ze będąc dzieckiem i bawiąc się przy "ulicy" znalazłem puste opakowania ze szkła z napisem "czarna ospa" to co to mogło być?
  • Odpowiedz
@Twinkle: Gdyby Ktoś to rozpylił, to wówczas produkcja leku ruszyła by na nowo a w incydent zostałyby zaangażowane służby epidemiologiczne. Chyba, żeby jakiś skończony idiota, typu przywódca Korei Północnej wpadł na pomysł zawładnięcia Światem poprzez zarażenie go wirusem. Mimo wszystko nie wydaje mi się, aby znalazł wystarczające środki na rozpylenia wirusa na cały glob zanim służby epidemiologiczne nie wezmą się w garść i nie stworzą produkcji szczepień na masową skalę.
  • Odpowiedz
Gdyby rozpylono helikopterem nawet jedną z nich — prawdopodobnie na całym świecie ostała się tylko część populacji ludzi w wieku 35 lat i wyższym, gdyż z wyeliminowaniem choroby zaprzestano szczepień


@Twinkle: Ostałaby*

  • Odpowiedz