Wpis z mikrobloga

@HulajDuszaToLipa: jest ostre i kompozycyjnie spójne, choć ja bym zmniejszył trochę ilość trawy po prawo. Najgorsze jest to, że nie ma tam w ogóle słońca. Jeśli wieczorem zachodzące słońce nie kładło tam ładnych cieni i światła, to wypadałoby się wybrać w to samo miejsce o brzasku. Po lekkiej obróbce, mógłbyś osiągnąć efekt podobny jak na przerobionej fotografii tylko bez przerysowanych kolorów i nienaturalnego nieba
@blackmaul: ostre?

Szczerze mówiąc też nie uważam żeby to było jakieś wspaniałe zdjęcie, bo akurat wrzuciłem pierwsze z brzegu - z ciekawości co ludzie uważają o obrabianiu poprzez przesuwanie suwaków na maxa. Dla mnie jest to niedopuszczalne i nie wiem dlaczego tak bardzo się to ludziom podoba.

Mimo wszystko zabrałem się za porządne obrobienie tego konkretnego zdjęcia, ciągnąc dalej eksperyment i zaraz wrzucę, żeby zobaczyć jaka będzie na nie reakcja :
tam miałem miało być, że się podobało* bo inaczej i w ogóle.

Racja przymknięta tak, ale nie maksymalnie, bo wtedy wychodzi coś w stylu mydła + paprochy. To konkretnie robiłem na f/10 :)

A jakość tak, bardzo polecam. Do wyboru z body miałem jeszcze 24-105 f/4, ale na testach wychodziła dużo słabiej, jak chodzi o ostrość na brzegach. Brakuje tylko trochę jasności, ale w przypadku krajobrazu jest to nieistotne :)

Oczywiście zdjęcie