Wpis z mikrobloga

Znowu jakiś wieśniak, którego rodzinę, znając życie, góra dwa pokolenia wstecz przymusowo przeniesiono z wioski do miasta, uważa że wygrał życie bo ma auto zarejestrowane w Krakowie a wszyscy inni to niższa rasa człowieka.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7482203,krakow-niszcza-samochody-z-obcymi-tablicami-spoldzielnia-reaguje,id,t.html

#krakow #patologiazewsi #podludzie
goferek - Znowu jakiś wieśniak, którego rodzinę, znając życie, góra dwa pokolenia wst...

źródło: comment_WXcqqRlxJ3tTmvlBMIX7xNYBM3cGGxWc.jpg

Pobierz
  • 23
@goferek: No niestety, ja zaryzykowałam i przyjechałam na kilka dni swoim samochodem, jako jeden z nielicznych z obcą rejestracją i gorzko tego pożałowałam. Teraz samochód zostawiłam u rodziców na wsi, bo nie stać mnie na takie utrzymywanie bryki w Krakowie....
Mieszkam na osiedlu, gdzie parkingi są ogólnodostępne, dość sporo miejsc, ale wiadomo, te przy klatkach są najbardziej oblegane. Jedna śmieszna sytuacja - przyjechał po mnie raz tata, czekał pod klatką na
@Krs90: a najgłośniej krzyczą właśnie ludzie pochodzący z podkrakowskich wiosek.
Znam krakusów mających jeszcze rodzinne kamienice wewnątrz pierwszej obwodnicy, żaden nie widzi nic złego w przyjezdnych bo dzięki nim zrobili konkretną kasę, a teraz pewnie też są nazywani przyjezdną hołotą, bo sprzedali/wynajęli nieruchomości w centrum i przenieśli się do domów pod miastem ( ) Już są plebejskim KRA a nie szlachetnym KR.
@goferek: Swego czasu bywałem często na Rusznikarskiej i tam sytuacja wygląda następująco: osiedle z lat 90, bloki wysokie, dużo mieszkań, debilny sposób poruszania się jako pieszy, bo trzeba kluczyć między powciskanymi wszędzie samochodami. A obcych blach tam pełno, bo okolica jest popularna wśród studentów. Do tego studenci jak w pozostałych częściach miasta mają tendencję do chamskiego parkowania - byle tylko wjechać i reszta ich nie obchodzi. Zajmują nieraz cały chodnik, tak
@goferek: Słyszałam że niektórzy żeby przynajmniej dać sobie szansę na ocalenie samochodu wkładają szlaliki drużyn danego miasta ze szybę xD Ale w Krakowie to może nie zdać egzaminu :P
@goferek: mi też raz porysowali ale w łódź, jak do teściów przyjechałem, od tamtej pory parkuje na strzeżonym za 10zl, a, że jestem tam zazwyczaj 1 dzień to 10zl nie szkoda( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: robilem przebudowy instalacji w kilku blokach wspolnotowych i spoldzielnianych w Krakowie. Spoldzielniane bloki byly spoko, bo uzgodnienia zalatwialo sie z jednym gosciem ze spoldzielni i lokatorzy mieli gowno do gadania bo juz pozwolenia zalatwione, natomiast wspolnoty... kazdy najwazniejszy, kazdy na klatce rzadzi. Strasznie #!$%@? ludzie.