Wpis z mikrobloga

  • 4
@YodaMonster:
@Velati:
@aneti894:
Ale nikt nie ma pretensji do ludzi sceptycznie nastawionych do uchodźców. Mamy pretensje do tych mentalnych ameb które nawołują i nakreacaja nienawiść wobec nich. Jeżeli ktoś kulturalnie i rozsądnie wyrazi swój sprzeciw to jest wartościowym członkiem społeczeństwa. Jeżeli tak jak Ozjasz nazywa ich śmieciami (albo i gorzej) to jest prawdopodobnie rasista i to do takich ludzi ten tekst jest skierowanym

@szarley: no tak. Bo prawdziwymi
  • Odpowiedz
@Halav: Tak wierzę w to. I co takiego jest modne, niby gdzie indziej o tym czytałeś/słyszałeś? Wyśmiewanie następuje wtedy gdy nie masz nic ponad to do powiedzania w temacie. A Ty powiedz mi szczerze, nawet trochę nie przeszkadza Ci, że Twoi potomkowie będą nielicznym procentem Europejczyków o jasnej karnacji?
  • Odpowiedz
@Ofacet: Ozjasz użył porównania, gdy kupujesz np. batona wywalasz papierek i jesz zawartość. Niemcy wg. Janusza dostają batony, biorą czekoladę a Polsce oddają papierki czyli śmieci. Karygodne porównanie ale w jego stylu.
  • Odpowiedz
@Ofacet: to zapytam Cię tak - jak Ty uważasz,co jest korzystnego dla Polski i całej Unii Europejskiej w przyjęciu na garnuszek (dosyć drogi) ponad sto tysięcy młodych mężczyzn? Nie mów tylko proszę, że satysfakcję z dobrego uczynku.
  • Odpowiedz
@Ofacet: i w imię praw człowieka jesteś za ich przyjęciem? A nie boli Cię to, że polscy uchodźcy z Kazachstanu i Ukrainy nie są przyjęci i nikt się nimi nie interesuje mimo ich usilmych starań? Chociażby dlatego byłabym przeciwna. Poza tym zaslaniasz sie prawem czlowieka wobec ludzi, ktorzy rzadza sie swoim prawem, nie majacym duzo wspolnego z europejskim. Slyszales o tym ze znaleziono wsrod uchodzcow zolnierzy ISIS, slyszales o gwaltach? O
  • Odpowiedz
  • 0
@aneti894: a kto mówi ze jestem za? Nie podoba mi się to.
Słyszałem, widziałem.
A co do Polaków w Kazachstanie czy Ukrainie. To gdzie są te okrzyki rozpaczy? Ile jest tych polaków? Sami nie potrafią wrócić? Polska ma przecież systemy wspomagające powroty takich ludzi do ojczyzny.
  • Odpowiedz
@Ofacet: 2 tysiace. Odmawiano im wielokrotnie i wciaz ich nie przyjeto. Sa okrzyki rozpaczy, tylko o nich nie slyszales, bo to nie jest medialny temat. Nie uslyszysz o nich w radiu czy telewizji, bo to trzecia władza jest.
  • Odpowiedz
@kzaj: i pewnie uważasz, że niechęć do zalewu imigrantów to od razu rasizm, a nie zwykły strach przed bandytami (przecież widać, że rozrabiają jak jasny #!$%@?, więc tego nie próbuj podważać)?
  • Odpowiedz