Wpis z mikrobloga

W bardzo prosty sposób. Rasistami są przede wszystkim osoby które deklarują się jako prawicowe.


@marcin-: Bardzo #!$%@? argument.

Ale jeśli wg ciebie powiniennem być rasistą bo jestem lewakiem to mocno bujasz w oparach absurdu.


@marcin-: Tego nie napisałem. Możesz oczywiście być lewakiem nie będąc rasistą.
  • Odpowiedz
@kzaj: USA - większość przestępstw jest popełnianych przez czarnych, jest tylko 1 (słownie: jeden) czarny laureat nagrody Nobla z poważnych dziedzin (pokojowe i inne #!$%@? się nie liczą), gdy w RPA władzę przejęli czarni to i skończył się rozkwit, i ludzie zaczęli krócej żyć. Nadal twierdzisz, że wszystkie rasy są równe?

@mambeke, kwestia terminologii,nazewnictwa. Jestem "konserwa", ale zgadzam się z Kapuścińskim w całej rozciągłości (Btw, drugi komentujący, usuń konto). Każdy,
  • Odpowiedz
Jeśli powiesz, na podstawie statystyk, ze czarni sa lepsi w bieganiu to bedzie stwierdzenie faktu

@gosvami: nie będzie, bo to nie jest żaden fakt. Owszem, najszybsi ludzie na świecie mają ciemną karnację, ale kolor skóry nie ma nic wspólnego z osiągami w bieganiu. Tak naprawdę nie wszyscy czarni są dobrymi biegaczami, a jedynie kilka specyficznych grup etnicznych, np. Jamajczycy (chyba najbardziej słynąca z tego narodowość). Wielu czarnych jest wręcz wolniejszych niż
  • Odpowiedz
@gosvami: gdybyś przeczytał coś w tym artykule poza tytułem wiedziałbyś, że potwierdza on moje słowa (:. Twój problem polega na tym, że traktujesz wszystkich czarnych jak jednorodną grupę, a wcale tak nie jest. Łączy ich, że pochodzą z terenów, gdzie występuje silne nasłonecznienie, ale poza tym jedna grupa etniczna może się genetycznie różnić od innych czarnych grup bardziej niż od np. Polaków. Relacja między fenotypem a genotypem to bardzo skomplikowana sprawa.
  • Odpowiedz