Wpis z mikrobloga

#pytanie #bron #szczerzeo

Bylibyście w stanie zabić? duża cześć ludzi, którzy opowiadają się za zabijaniem pedofilii czy innych ludzi, wyglądają jakby #!$%@? się na rowerze, było dla nich wielkim szokiem, a co dopiero odbieranie komuś życia.

Załóżmy, że jesteście w sytuacji, że w waszych rękach leży życie np przypadkowego czlowieka albo życie napastnika. Jest tylko jedno wyjście, zabijacie złego i ratujecie nieznajomego, albo nic nie robicie i ten czlowiek umiera.
Każdy pewnie odpowie, ze jasne jasne, dźgam nozem/strzelam do złego, prosta sprawa.

Ale pytanie raczej powinno brzmieć, czy dalibyście rade później normalnie żyć, z ta świadomością odebrania komuś zycia? zły, dobry, młody, stary - nie ważne. To wciąż człowiek. Czyjs brat, moze ojciec, a na pewno syn.

Pozwole sobie zawolać naszego mentora w sprawie broni @BrzydkiBurak
  • 10
Ale pytanie raczej powinno brzmieć, czy dalibyście rade później normalnie żyć, z ta świadomością odebrania komuś zycia?zły, dobry, młody, stary - nie ważne. To wciąż człowiek. Czyjs brat, moze ojciec, a na pewno syn.


@lupaczkokosow: No to co, że człowiek? Co z tego, że czyjś syn? Może moja wrażliwość jest stępiona, ale strzeliłbym i wcale bym tego nie rozpamiętywał. Następnego dnia wróciłbym do codzienności, jak gdyby nigdy nic. Mam chyba zadatki
Ale pytanie raczej powinno brzmieć, czy dalibyście rade później normalnie żyć, z ta świadomością odebrania komuś zycia? zły, dobry, młody, stary - nie ważne. To wciąż człowiek. Czyjs brat, moze ojciec, a na pewno syn.


@lupaczkokosow: zasadnicze pytanie jest następujące: czy każde życie jest warte tyle samo? Czy życie bandyty, który Cię napada jest godne jakiejkolwiek ochrony? Taka osoba, decydując się na brutalny czyn niezgodny z prawem, powinna sama sobie przypisać
@lupaczkokosow: nie mam z tym problemu, w wojsku mnie nauczyli. Potrafił bym z tym żyć, bo to było by zgodne z moim sumieniem! Uratować bratu życie! Na przemoc odpowiadam przemocą. I prawa użycia broni też mnie nauczyli. Znam historię! Więc motywacji mi nie brakuje, lol