Wpis z mikrobloga

@tytanos: warszawski Staszic, toruńskie liceum uniwersyteckie i jeszcze jedna szkoła z Trójmiasta takie katolickie.
EDIT: oslo źródło wiarygodne bardzo.
  • Odpowiedz
@tytanos:

Wolałbyś posłać dziecko do szkoły katolickiej, czy do takiej prywatnej-marksistowsko-europejskiej?

Do takiej wolnej od jakiejkolwiek ideologii :)

Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie. Szkoła to kuźnia wiedzy, od przekazywania i adaptowania systemów wartości jest wychowanie rodzicielskie i własne poszukiwania duchowe dzieciaka.
  • Odpowiedz
Do takiej wolnej od jakiejkolwiek ideologii :)

adaptowania systemów wartości


@Dutch: Wszystko zasadza się na jakiejś ideologi. Mój kot może być neutralny światopoglądowo, ale nie szkoła.
  • Odpowiedz
@tytanos: rad, polon, teoria strun, C++ i gżegżółka są neutralne światopoglądowo.
A nauczyciela który zaczyna ideologizować np. na historii należy #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@tytanos:
OK, nie ulega wątpliwości, że poza idealnym światem nigdy nie osiągniesz idealnej neutralności światopoglądowej u kadry nauczycielskiej, ale trzeba te biasy zminimalizować. Nadto, czymś innym jedna lekcja o egalite fraternite, a zupełnie czymś innym cały przedmiot poświęcony ideolo. Żebyśmy się dobrze zrozumieli - gdyby w szkole był przedmiot "Gender studies", protestowałbym tak samo i podpisał analogiczną petycję.

Also:

ocena
  • Odpowiedz
ocena rewolucji francuskiej:

lewak: triumf egalitarnego społeczeństwa

monarchista: bezsensowna rzeź


@tytanos: mi na historii przedstawiono pozytywy i negatywy większości wydarzeń. Uczono na ich przykładzie ciągu przyczynowo skutkowego. Polecam taki rodzaj podchodzenia do nauki historii, wcale nei trzeba manipulowac.

@Dutch: a kolega widze, ze ostatnio ma starsznie duzo wolnego czasu, bo co chwile sie nick w jakich swiatopogladowych dyskusjjach przewija
  • Odpowiedz
@szymon_jude:

also wciaz szkoda zycia na takie wojenki

Cumplu ale jakie wojenki? xD

Przecież ja to dla sportu/funu robię, jeszcze na głowę nie upadłem żeby walczyć o swoją rację do ostatniej kropli krwi na portalu ze śmiesznymi kotkami z zerowym wpływem na rzeczywistość.
  • Odpowiedz