Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie z moim #rozowypasek przed #mcdonalds w #chojnice i podbija do nas starszy człowiek. Pierwsza moja myśl: "żul chcę dwa cebuliony na jabola". A tutaj zaskoczenie...
- "Mogę Państwa o coś zapytać?"
- "Zapytać możesz" (Taki udaje kozaczka by już się mentalnie przygotować do przegnania żula)
- "Kupicie mi coś do jedzenia? Nie jadłem bardzo długo"
I w tym momencie pożałowałem swojego szczeniackiego zachowania, zrobiło mi się mega głupio i odpowiedziałem z podkulonym ogonem:

-"Jasne, zaraz coś przyniosę"

Mój różowy został z nim przed makiem i gadał póki nie wróciłem z jedzeniem. Z tego co się dowiedziałem to był mega zażenowany obecną sytuacją, że imigranci przypływający do Europy dostają za darmo jedzenie wikt i operunek, a on musi się prosić innych by przeżyć. #feels

Rzadko kiedy robię dobry uczynek, ale dzisiaj nie mogłem odmówić. Tym bardziej że widać było że jest bardzo głodny. I jak sam stwierdził głupio mu było pytać nas o jedzenie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 59
  • Odpowiedz
Spoko, jedni kupią im alkohol, drudzy kupią im jedzenie i picie, a ich dzieci pewnie brudne, smutne i głodne


@PlusMinus303: Tak tak, pewnie mają kredyty w prowidencie a koleś bije żonę codziennie. Pewnie mieszkają w mieszkaniu socjalnym i nie płacą rachunków. Pewnie...

Dorabiasz sobie hisotrię na podstawie wpisu w którym głodny mężczyzna poprosił o coś do jedzenia. Ogarnij się człowieku. Poziom empatii tutaj mnie przeraża.

Mam nadzieję, że nigdy nie
  • Odpowiedz
Nigdy, ale to nigdy nie odmawiajcie nakarmienia głodnego człowieka. NIGDY


@CreativePL: czlowieku, ogarnij sie, zyjemy w XXI wieku. Zaraz po szkole poszedlem na bezrobocie po to zeby miec ubezpieczenie zdrowotne (nie musialem pracowac, jestem dobrze ustawiony) i na kazdym spotkaniu w PUPie musialem sie zapierac rekoma i nogami zeby nie wysylali mnie na rozmowy o prace, a jak juz mnie wysylali to przychodzilem oblany alkoholem zeby bylo odemnie czuc i zeby "nie spelniac wymogow rekrutacyjnych".

Mina dziewczyn ktore wyslaly mnie na rozmowe, po oznajmieniu im ze nie spelniam wymagan na stanowisko bez wymagan-
  • Odpowiedz
imigranci przypływający do Europy dostają za darmo jedzenie wikt i operunek, a on musi się prosić innych by przeżyć.


@zamrix: to jes prawicowa propaganda XDD
  • Odpowiedz
@Wafellini: No tak bo przecież życie jest zero jedynkowe.

Prawdziwa tagedia jest tragedia jego rodziny, a nie to ze jest glodny i odmowisz mu jgo zachcianek.


No tak bo jedzenie to zachcianka xD Ogarnij się.
  • Odpowiedz
@Wafellini:

zeby miec ubezpieczenie zdrowotne (nie musialem pracowac, jestem dobrze ustawiony


Czyli jesteś dobrze ustawiony, ale okradasz państwo, zasilasz statystyki bezrobotnych, marnujesz czas pracujących tam bo pomimo tego że nie musisz pracować to żal ci albo twojej rodzinie wyłożyć kasy na ciebie żebyś był
  • Odpowiedz
@CreativePL: nie mieszkam w Polsce od lat, swoje ubezpiecznie w podatkach spaliclem juz ze 100 razy. Panstwowe pieniadze to rowniez pieniadze moje i moich rodzicow. Ty myslisz ze skad one sie biora?

Wszystko jest zgodne z prawem, a jak Ci sie nie podoba to zmien prawo.
  • Odpowiedz
@Wafellini:

swoje ubezpiecznie w podatkach spaliclem juz ze 100 razy


Czyli uważasz, że masz moralne prawo do wymuszeń ubezpieczenia bo płacisz podatki tak jak każdy? Oj bananowedziecko z ciebei nic więcej. Rozpieszczony gówniarz.
  • Odpowiedz
@Wafellini: Żebym zrozumiał. Okradanie państwa na ubezpieczenie, zabieranie czasu pracownikom pup jak i potencjalnym pracodawcom jest wg ciebie ok i jak najbardziej moralne. Jednak poproszenie kogoś o jedzenie oraz nakarmienie głodnego człowieka to patologia tak?
  • Odpowiedz
@CreativePL: Nie :) Patologia jest karmienie ludzi zdolnych do pracy, ale leniwych. A jesli nie jest zdolny do pracy to renta, albo odwyk na ktorym go nakarmia.

Na moje oko masz nie wiecej doswidczenia niz 20 lat, pozyjesz jeszcze chwile to nauczysz sie zycia. To moj ostatni post. Dobrej nocy.
  • Odpowiedz
@Wafellini:

Patologia jest karmienie ludzi zdolnych do pracy, ale leniwych.


Na podstawie posta OP o nakarmieniu głodnego wywnioskowałeś że koleś ma rodzinę , jest zdolny do pracy oraz ciągle pije.

CSI Majami było by dumne.
  • Odpowiedz
@PlusMinus303: Ja pochwalam jedną akcję, ale sam nigdy niczego nie dałem, bo nie trafiłem na kogoś kto by poprosił chociażby o bułkę i takie akcje znam z opowieści. Sam wiem, że dając im pieniądze - po prostu pozwalam na to, aby zostali na ulicy.
  • Odpowiedz