Wpis z mikrobloga

Tak parę słów gorzkich żali na dobranoc... przykro mi się robi jak widzę ilu znajomych wyjeżdża za granicę i mimo, że mam tutaj pracę coraz bardziej zastanawiam się, czy jest sens tutaj siedzieć, gdzie mimo uczciwej i nie najgorzej płatnej pracy nie stać mnie na własne m2. Perspektywa spłaty kredytu na 30 lat też mi nie na rękę, bo wtedy będę tutaj totalnie uwiązany. I pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu byłem zagorzałym przeciwnikiem pomysłu emigracji i hejtowałem na wykopie (i nie tylko) ludzi popierających wyjazdy za granicę. Jakoś mi smutno, że w Polsce żyje się coraz gorzej... #refleksje #zalesie #buldupycontent #jakzyc
  • 12
@Lanza: obecnie okolice 3000zł netto. Wiem, że wielu ludzi zarabia mniej, wiem też że zaraz zbiegnie się grono ambitnych z wykopu, którzy w programowaniu zarabiają 10k/mc nazywając mnie życiową pokraką i nieudacznikiem, któremu się uczyć nie chciało. Uważam, że 3000 to mało jak na Polskie realia. Gdybym zarabiał przynajmniej tysiąc więcej byłoby znacznie lepiej. Akurat miałbym na spłatę kredytu. Dodam jeszcze, że staram się o poprawę swojego bytu, jednak niewiele mi
@pyskaty92: Tzn tak, 3k to mało i dużo jak na polskie realia, wielu ludzi chciało by tyle zarabiać. Moje zarobki są 500zł niższe, też chciałbym osiągnąć pułap 4k/miesiąc ale ni chu chu nie wiem jak ugryźć temat, żeby coś sobie dorobić. Zapewne własna działalność byłaby rozwiązaniem (jeśli człowiek wstrzeliłby się w temat) ale nie jest to nic, co mógłbym zrobić w tym roku, a wyjazd za granicę również biorę pod uwagę...
@jantarka: No jasne, że są. Zdrowie jest najważniejsze. Każdy milioner zdechnie, zdrowia nie kupi żaden. Ale jednak to kiepski argument, do tego by nałożyć klapki na oczy i nie próbować mieć więcej.
@jantarka: niczym, mówisz o wyjątkowych sytuacjach, w ten sposób nie ma sensu prowadzić dyskusji. Na pewno rodzicom tutaj żyłoby się łatwiej, gdybym mógł ich dodatkowo wesprzeć finansowo. Na tą chwilę nie jestem w stanie, znajomi będąc za granicą są w stanie przesyłać pieniądze do Polski, żeby pomóc rodzinie.
@pyskaty92: to nie są ekstremalne sytuacje, tylko sprawa która dotknie nas prędzej czy później. Żadne pieniądze nie zastąpią bliskości i opieki, której starzy rodzice będą wtedy potrzebowali.

Mieć, mieć, mieć więcej... Ach to współczesne myślenie.
@jantarka: Mówisz o przypadkach skrajnych (nie każdy na starość potrzebuje opieki) oraz o sytuacjach, które wystąpią za lat naście więc ten argument jest bardzo słaby.