Wpis z mikrobloga

MSPO: śmigłowce - relacja
Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że dużą cześć zewnętrznej powierzchni wystawowej MSPO zajmują śmigłowce. Nie inaczej jest podczas tegorocznej edycji. Obecność aż sześciu maszyn jest wynikiem przetargów na śmigłowce dla polskich sił zbrojnych. Jako maszyna wielozadaniowa został wybrany H225M Caracal, który za sobą ma testy w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Sprawdzono tam szereg czynników, między innymi wspólną platformę (zastosowanie co najwyżej dwóch typów silników i zapewnienie 50% wzajemnej wymienności części między różnymi wersjami śmigłowca), osiągi, wyposażenie pokładowe czy spełnianie norm. Obecnie trwają rozmowy offsetowe, od których uzależnione będą dalsze kroki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze Caracale trafią do Polski w 2017 roku.

#polska #mspo #mspo2015 #wojsko #lotnictwo #mikroreklama
BaronAlvon_PuciPusia - MSPO: śmigłowce - relacja
Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że duż...

źródło: comment_VRDTAiXWe7qusjOWDiVNgF14iNdXduPp.jpg

Pobierz
  • 8
@Baron_Al_von_PuciPusia: wiesz moze dlaczego wloska Mangusta nie bierze udzialu w przetargu na nasz smiglowiec szturmowy?maja u nas fabryke wiec mozna by go bylo klepac u nas na czym przeciez by nam zalezalo zeby chociaz czesc produkcji byla wykonywana w Polsce,a podstawiaja nam sie turcy ze swoim ATAKiem ktory przeciez jest klonem Mangusty,nie rozumiem tego, moze masz wiedze jaka jest tego przyczyna ?
@Baron_Al_von_PuciPusia: No i to jest wlasnei zagwostka dlaczego z takimi propozycjami wychodzą Turcy a nie Agusta,do ktorej przeciez nalezy PZL Świdnik,moze Agusta macza jakos w tym paluchy?wlosi mają jakies udzialy w tureckim klonie tego smiglowca?dziwi mnie to ze Wlosi w tak duzym przetargu robią Turkom otwartą droge...
@Hetman11: Turcy się świetnie urządzili zamawiając Agustę. Wynegocjowali produkcję na licencji i sprzedaż na cały świat OPRÓCZ Wlk. Brytanii i Włoch. Nie wiem jakie są zasady licencji, nie wiem jakie są umowy między Agustą a Turkami. Może po prostu ATAK jest lepszym śmigłem niż włoska Agusta i Włosi się boją?
@biczplis: Bac sie pewnie nie boją bo wątpie zeby Turcy sami go sobie zmodernizowali bez udzialu Agusty,niemozliwe,tak jak pisal kolega wyzej,najprwdopodobniej Agusta ma jakies udzialy w sprzedazy dla Polski.
o wątpie zeby Turcy sami go sobie zmodernizowali bez udzialu Agusty


@Hetman11: Sorry, ale właśnie o to chodzi w zakupieniu licencji i modernizacji. Turcy dali swoje silniki, swoją awionikę, swoje uzbrojenie.
I pisze się "zagwoZdka".