Wpis z mikrobloga

Szok po rozmowie z ukraińskim historykiem z Chicago (USA).

Pan historyk przekazał mi mapę, na której zaznaczono zasięg wschodniosłowiańskich plemion, czyli według niego plemion ukraińskich. Spójrzcie na Wisłę i na Warszawę. Myśleliście, że w X wieku były tam tzw. polskie plemiona? Myliliście się. Tam byli Ukraińcy.

Pomarańczowy (brunatny? brązowy? damn!) pokazuje zasięg terytorialny Rusi Kijowskiej od 992 do 999 roku naszej ery. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@hungbejwin_ludowy - przybywaj! (òóˇ)

#ukraina #polska #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
tomasz-maciejczuk - Szok po rozmowie z ukraińskim historykiem z Chicago (USA). 

Pa...

źródło: comment_JfqLOuE4bkeBw5NphrH98fRQveXp06ik.jpg

Pobierz
  • 32
@tomasz-maciejczuk: Nie znalazłem nic o starożytnym Ukraińcu Aleksandrze Macedońskim ;-) Taka mapa to nie nowość u kanadyjskich przyjaciół @0002 @donmuchito1992 i innych agentów GRU. Trochę przypomina mi to twórczość https://bialczynski.wordpress.com/krolestwo-sis-i-jego-cuda/przyroda/pory-roku-w-wielkim-kaganacie/ i tym podobnych. W rzeczywistości (potwierdzone genetycznie) zachodni Słowianie to tak z połowa rzeczonej mapki, natomiast zasięg różnego rodzaju odmian Rusi Kijowskiej to głównie wareskie warowne faktorie handlowe na głównych szlakach. Tam nie było zwartego, jednorodnego państwa. Raczej wódz z mobilną
Ostatnich lat? Google sięga z tą mapą do roku 2009, źródła jak widzę to lata 60 i 80.


@Aryo: Napisałem, że jakiś czas temu wchodziłem jeszcze w dyskusje z bander-idiotami. To był rok ok 2010-2011. Źródła z lat 60 - bo cóż innego pozostało banderowcom na wygnaniu w Kanadzie, jak nie twórczość fantastyczna? Mapa jest idiotyczna, lecz można się spodziewać, że zostanie wprowadzona jako obowiązująca do programu nauczania w bander-ukraińskich szkołach
@dziadzio: Nie będziesz mi tu siał banderowskiej propagandy.

Tak jak w realu nie możesz się domagać spadku po prapradziadku tylko idzie on po kolei pokoleniami tak samo w historii odwoływanie się do bytów które już miały swoich następców jest absurdem. Jedynym następcą Rusi Kijowskiej jest carska Rosja a jej następcą był ZSRR. Jeżeli Ukraina ma się prawo do czegokolwiek odwoływać to musi to iść poprzez ZSRR i carską Rosję.
moze wkrotce cos o nim napisze


@tomasz-maciejczuk: BTW "historyków" i innych "naukowców" ukraińskich. Kiedyś rozmawiałem z takim jednym osłem i zapytałem, co z badaniami archeologicznymi polędziańskich grodów w okolicach Lwowa i gdzieś tam jeszcze (nie pamiętam teraz, Lędzianie - Słowianie zachodni, tak jak i Drewlanie), odkrytymi przez sowieckich naukowców jakoś w latach 60-tych. Według niego takich grodów tam nie było, nie ma i nie będzie, a wszystko to nienawistne kazoczki lachiw.