Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem Fakty TVN i próbowałem ocenić poziom "dziennikarstwa" tego tworu.
Wnioski:
1. 0 przydatnch informacji, większość to 3 sekundowe wypowiedzi polityków + 20 sekundowy komentarz "reportera" do każdej wypowiedzi. Papka z mózgu.
2. Podawanie politycznych plotek + robienie animacji do nich. Czy to jest program informacyjny czy jaki #!$%@??
3. Robienie rabanu i komentowanie odpowiednim wrogim tonem o jedno, dwa zdania wyjęte z kontekstu.

Taki program "informacyjny" nazywany jest Faktami xd

U zwykłego Janusza z wąsem, który wrócił właśnie z ochrony TOITOIa, podczas oglądania takiego programu stymulowany jest orzeszek, który reaguje na słowa "reportera" jak pies pawłowa na jedzenie. "DAWAJ GRAŻYNA SMAŻ WIĘCEJ MORTADELI, BO NIE WYTRZYMIĘ, WIDZIAŁEM DUDEŁA, POWIEDZIAŁ GŁOSEM REPORTERA, ŻE POLSKA TO GUNWO PREZYDENTOWI NIEMJEC, KACZYNIAK WALONY!!!!".

#4konserwy #wybory #manipulacja #pseudodziennikarstwo #brakinformacji #gunwo #polska
  • 17
@BezdomnySkynet: A co ma poczytność/oglądalność wspólnego z dziennikarską rzetelnością, której Niezależna nie posiada wogóle? Czy wg. ciebie jak medium ma niska lub bardzo niska poczytność/oglądalność to ich rzetelność może być zerowa, jak w przypadku Niezależnej?
@Kempes: Mój wpis jest o faktach tvn. Nie wiem po co wyjeżdżasz z niezależną, która jest gazetą/portalem i porównujesz to z najbardziej oglądanym dziennikiem telewizyjnym. Jedni i drudzy manipulują, tylko skala jest nieporównywalnie inna.
@BezdomnySkynet: Poziom manipulacji Niezależnej jest o kilka klas wyższy niż TVN Fakty, które tak krytykujesz. A podałem przykład Niezależnej jako medium, które jest na wykopie bardzo lansowane przez #4konserwy, a ci użytkownicy jak widać nie brzydzą się jej manipulatorstwem.