Wpis z mikrobloga

Ja, laik z dziedziny fotografii (chociaż jak patrzę na to jakie fotki wrzucają niektórzy znajomi na fejsa to chyba "średniozaawansowany") chciałbym kupić swoją pierwszą lustrzankę.
Wymagania:
- jak najniższa cena
Lustrzanka jest mi potrzebna do nauczenia się fotografowania, obycia z tego rodzaju sprzętem. Zdjęcia którymi jestem zainteresowany: raczej krajobrazy, "zwykłe" tzn. przedstawiające jakiś budynek, most, ulicę itp. może również portrety i makro. Raczej nic w ruchu czy nocy, przynajmniej na początku.
Co polecicie? Jaki aparat i obiektyw? Styknie na początek coś takiego: Canon 350

#fotografia #zakupy #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 11
@Fans_Hallada: Ja bym też celował w Canona 40d, aparat mimo swojego wieku nadrabia jakością wykonania, możliwościami. Najlepiej z kitem 18-55 do nauki podstaw. Potem masz jeszcze tani obiektyw 50 1,8 w okolicach 500zł za nowy, który da Ci dużo frajdy, a poza tym da światło, tak potrzebne starszym matrycą.
@Fans_Hallada: Tego Canona 350D bym sobie odpuścił, gdyż widać, że raczej był wiele używany. Najtańsza opcja z najtańszych to kupno jakiegokolwiek używanego body i do tego Helios 44M-4 (praca tylko w pełnym manualu, a ostrzenie na ciemnym wizjerze to katorga, ale ogólnie fajna zabawa). Potem, to raczej jak już wspomniane było Canon 40D, 450D z kitem (?) plus do tego Canon 50 1.8 (portret). Gorzej jeśli chodzi o architekturę, gdzie wypadałoby
@Fans_Hallada: Ogólnie jak na dzisiejsze czasy to dosyć słaba opcja. Ze względu na wiek ciężko dostać 350D w dobrym stanie, a poza tym aparaty nowsze od tego to jest przepaść technologiczna. O ile dobrze pamiętam, to w C 350D nie idzie sprawdzić stanu migawki, więc jest to też jakaś loteria kiedy kupujesz używkę. Według mnie lepszym wyborem byłby Canon 1000D/ 1100D. Raczej musisz trochę ostudzić emocje i popolować, szukając aparatu w
@Fans_Hallada: Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od danej sytuacji i stanu sprzedawanego przedmiotu. Poczytaj sobie testy tych aparatów i obserwuj różne aukcje. Nie skupiaj się tylko na body, bo słoika po ogórkach do niego nie wrzucisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)