Wpis z mikrobloga

@dxpe: co do duzych norwegow wydaje mi sie ze to tylko bajki jak i caly wizerunek wikinga zbudowany przez holywood.
Znajomi z rekonstrukcji historycznych twierdza ze na turniejach to litwini wyrozniaja sie rozmiarami ;p
@dxpe: Są

co do duzych norwegow wydaje mi sie ze to tylko bajki jak i caly wizerunek wikinga zbudowany przez holywood.

Znajomi z rekonstrukcji historycznych twierdza ze na turniejach to litwini wyrozniaja sie rozmiarami ;p


@NYCBronx: Najwyraźniej nie byłeś w Skandynawii wiec zapraszam na wycieczkę. Ogólnie są po prostu wyżsi, tak jak tez Holendrzy, ale jak się trafi czasem #!$%@? na oko 110-120kg zdrowej wagi przy 190-200cm to trochę zaczyna
@NYCBronx: To widocznie jeszcze za krótko choć wiele rzeczy widać od razu przecież. Nie ma porównania do realiów np. Środkowo-Europejskich czy krajów południowych i co ciekawe nawet do Niemiec mimo że są im 'genetycznie' najbliżsi.
@Saeglopur: no dobrze, moze nie sa tak niscy jak w chinach czy japonii. Chociaz w klasie mam kilku wysokich japonczykow ktorzy tlumaczyli ze kiedys japonczycy byli nizsi przez sposob w jaki siadali (na podlodze, na kolanach) co niby powodowalo ze nogi im nie rosly (nie wiem na ile to prawda)
A tu brakuje litwinow

1.   Holandia 183 cm
2.   Dania 182 cm
3.   Niemcy/Norwegia/Szwecja  180 cm
4.   Austria/Finlandia 178 cm
5.   W. Brytania 178 cm
6.   Gracja/Francja  177 cm
7.   Włochy/Irlandia/Belgia  176 cm
8.   Rosja/USA 175 cm
9.   Portugalia 174 cm
10. Hiszpania/Korea 173 cm
11. Algeria/Turcja 172 cm
12. Brazylia/Meksyk 171 cm
13. Polska/Japonia/Chiny 170 cm
14. Mongolia/Indie 168cm
15. Wietnam 165cm
16. Boliwia 151 cm