Wpis z mikrobloga

Czy któryś z młodych Mirków zdecydował się na wazektomię? Jak to wygląda cenowo, bólowo i organizacyjnie w Polsce? Spotkałem się z bardzo mieszanymi opiniami nt. długotrwałego wpływu na zdrowie - od takich, że procedura wydłuża życie (sic), po wskazujące na zwiększone ryzyko zdrowotne na tle autoimmunologicznym/poprzez dostarczenie organizmowi sygnału o trwałym ubezpłodnieniu. #pytanie #niebieskiepaski #medycyna #seks
Pobierz AdamZz - Czy któryś z młodych Mirków zdecydował się na wazektomię? Jak to wygląda cen...
źródło: comment_ephdYCj5edZUKpAiV3EEbL4TgrywGhsv.jpg
  • 17
Jest nielegalna właśnie z powodu art. 156, który nie pozostawia pola do interpretacji (u mężczyzn), więc nikt w Polsce wazektomii legalnie nie wykona
@AdamZz: po przerwaniu ciaglosci nasieniowodu dochodzi do prezentacji wczesniej nieznanych antygenow naszego organizmu.
Uk immunologiczny traktuje te antygeny jako obce i produkuje przeciwciala ktore na stale powoduja bezplodnosc
@awajhaj: Jak to nie? Przecież takie usługi są całkiem szeroko popularyzowane i oferowane w większości dużych miast.

Wazektomia jako zabieg odwracalny (w wyspecjalizowanych ośrodkach rewazektomia jest skutecznie przeprowadzana w 80% przypadków) nie powoduje pozbawienia mężczyzny zdolności płodzenia, a jedynie takie trwałe skutki podlegają penalizacji.

@Aequitas87: No właśnie. Orientujesz się może, na ile dokładnie zbadano wpływ tego zjawiska na zdrowie w skali wielu lat?
@awajhaj: Nie sądzę by była nielegalna, szczególnie że kliniki w Polsce specjalnie się nie kryją z wykonywaniem tego zabiegu. Mnie najbardziej boli cena. Za 1/4 tego bym się sekundy nie zastanawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Aequitas87: @Aequitas87: Podobnie jak niektóre rodzaje niepłodności mogą się rozwijać u kobiet pod wpływem seksu oralnego; znów ekspozycja na antygeny.
Też o tym słyszałem i też się nad tym zastanawiam. Niestety już jednego gówniaka zmajstrowałem, więc trochę za późno :/
@GregPelka: akurat droga gastryczna nie powoduje bezposredniej ekspozycji antygenu, dlatego mozemy je spozywac w pokarmach. Przy wazektomii przerwana jest bariera krew-spermatocyty.
Mozg, tarczyca, jadra i najadrza, soczewka to miejsca w ktorych organizm nie zna antygenow i po ekspozycji w wyniku przerwania bariery krew-narzad dochodzi do prezentacji i pobudzenia uk immunologicznego i chorob z autoagresji
@Aequitas87: A może potrafisz odpowiedzieć na jedno pytanie. Chodzi o moją dziewczynę, a konkretniej - teściową. USG wykazało u niej (teściowej) obraz typowy dla Hashimoto, ale przeciwciała ma w normie - anty TPO ewidentnie ujemne, anty TG - tuż pod dolną granicą. Endokrynolog powiedziała, że anty TG nie są typowe dla Hashimoto i że po prostu przy jakimś urazie (np. ucisk na tarczycę) mogły się pojawić. To jest o tyle ważne,