Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagu #koty #kot potrzebuje pomocy z maluchami które ostatnio sprowadziłem do domu.
Kotki strasznie rzucają się na jedzenie - pomimo tego, że przed sobą mają pełną miskę i tak biegną do innej miski przeganiając się na wzajem, o ile to nie jest duży problem bo stoję nad nimi i je przestawiam do swoich misek, o tyle problemem dla mnie jest kiedy w tym samym czasie chcę dać jeść starszej kotce - ta ewidentnie się stresuje ich zachowaniem, jak do niej podbiegną to ucieka od miski i do póki się nie uspokoi nie zaczyna jeść. Stawianie miski w innym miejscu też nie zdaje się na wiele - kotka też odchodzi od miski - jest przyzwyczajona do jedzenia w tym konkretnym miejscu. Nie chciał bym zmieniać miejsca jedzenia zwierząt, a docelowo chciałbym aby tak jak do tej pory stały pełne miski z suchą karmą, a żeby maluchy nie wyjadały jej na "zapas" nie pozwalając się najeść starszej kotce - ta kotka jest dosyć pasywna jeśli chodzi o maluchy, jak maluchy do niej podejdą to co najwyżej syknie, lub zmieni miejsce. Powoli sama zaczyna do nich podchodzić ale jest bardzo wobec ich nie ufna. Zastanawiam się jak jej pomóc poprawić relacje z młodymi