Wpis z mikrobloga

@AsiaNaprawia: OK, a jak? mam nagrany win 10, ale klucz od 7 nie działa, zresztą z tego co czytam - nie powinien. Muszę zainstalować 7kę, zaktualizować ją maksymalnie, potem zrobić aktualizację do 10? Przecież to cały dzień roboty...
@mojwa: tak musisz zrobić za pierwszym razem. Po aktywacji tego sprzętu w przyszłości możesz już czystą instalkę, ale po raz pierwszy musi być upgrade. Nie wiem czy cały dzień, wystarczy czyste w7 SP1 i bez żadnych aktualizacji od razu zrobić w10, 2-3h i po robocie.
@bk88: tego czy legalny nikt nie będzie wiedział za bardzo, bo wszystkie windowsy z upgrade'u mają takie same klucze (jeden z bodajże 6-8 ogólnych kluczy, w zależności z jakiego produktu i w jaki sposób była przeprowadzana aktualizacja) - a sam w10 jest whitelistowany na serwerach M$ wg. id sprzętu. Oczywiście jeśli licencja przed upgrade jest jako OEM to można pomarudzić; ale to z drugiej strony jest licencja na w7, a nie
@mojwa: a nie masz naklejki z kluczem na w7? nie przepadł. Zresztą; aktywują się nawet w10 z kopii w7 zaktywowanych... loaderem.
Także jeśli ktoś po prostu chce w10 i ma w dupie legalność to ściąga w7 sp1 + loader i robi update, pójdzie aktywacja w w10.


@bk88: tak, w7 musi być aktywowany. ale może być jw ( )
@mojwa: to ściągnij po prostu odpowiedni system sp1 (obraz iso), montuj na pena, instaluj, w międzyczasie na drugim pendrive już szykuj instalkę w10 narzędziem od MS (obraz dla innego komputera) i wtedy po prostu robisz instalkę w7, klucz z wersji laptopowej, i update do w10 z drugiego pena (mniej czekania na download jeśli wykorzystasz czas instalacji w7 :P) - pamiętaj żeby ogarnąć system w tej samej wersji (home premium etc.) jak
@mojwa: nie jestem pewien czy rozumiem pytanie? :D użyj tego narzędzia jeśli nie masz ikonki update :) jak w7 masz aktywowany to Ci aktywuje jak wykorzystasz link wyżej do aktualizacji. w razie problemów wołaj
@mojwa: bo jeden jedyny raz sie w poście pomyliłem....? Kobiety...
Zeby miec te ikonę musisz miec sp1 i najnowsze aktualizacje dla Windowsa. Jak juz bedziesz miec wszystkie aktualizacje to zresetuj komputer, ikona 10 nie musi sie od razu pojawić. Mi sie pojawiła dopiero następnego dnia bo ponownym uruchomieniu komputera, mimo ze system resetował kilka razy dzien wczesniej.