Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakiś czas temu #xiaomi #yi i niedawno dojechała do mnie do Holandii


Dzisiaj z nudów zrobiłem test, bo obraz z kamerki zawsze wydaje mi się kapkę za ciemny, który z pomiarów światła jest najlepszy dla mnie i stwierdziłem, że może komuś się przyda - najbardziej mi się podobał mi się domyślny "Center" ;)

Druga sprawa, to mam Case KingMa i po 5-10 min nagrywania zaczyna lekko parować, czytałem o jakiś sposobach z podpaską czy czymś innym (cholera wie) - macie jakiś sprawdzony sposób?


Jestem też przyzwyczajony, że w cyfraku mogę sobie dokładnie wszystko poustawiać (migawkę, iso itp i dostosować pod daną sytuację) - szkoda, że aplikacja na telefon na to nie pozwala (,)

Ogólnie z obrazu jestem zadowolony, chociaż myślałem, że będzie lepiej (no, ale czego wymagać za 270 zł) - mam chyba lekko obiektyw do poprawy, bo zbiera ostrość ciut za wcześnie.

Zdjęcia testowe w pełnych rozdziałkach
Mam jeszcze filmy ze statywu, gdzie obracam kamerkę w stronę słońca, ale wgram to dopiero w Polsce ;)

Tagi dodatkowe #xiaomiyi #xiaoyi
sirgorn - Kupiłem jakiś czas temu #xiaomi #yi i niedawno dojechała do mnie do Holandi...

źródło: comment_u9f6lcEWzVKePihdUMYV8clKzDYxee7F.jpg

Pobierz
  • 11
@sirgorn: mi niestety też KingMa paruje, ale jestem juz po urlopie i nie mam jakoś motywacji żeby teraz szukać rozwiązań... Chociaż nie powiem, to parowanie było uciążliwe.
Z maskami do snorkelingu robi sie wytrawienie szybki np. za pomocą Coca-Coli zostawionej w masce na noc, może to by pomogło? :)
@sirgorn: o, miło poczytać kogoś ogarniętego w fotografii, który ma Yi :D.
Iso, ekspozycję możesz ustawić przez telnet i specjalny programik. Działa to na tej zasadzie, że zmieniasz sobie ustawiania i kamerka się resetuje (zmienia pliki autoexec.sh).
Maksimum z kamerki wyciągniesz robiąc rawy ;-).
@sirgorn: Wiem, że w samochodzie na wilgoć pomaga żwirek dla kota zawinięty w skarpetę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś coś kiedyś tutaj pisał o skryptach Link do skryptów Ale nic dokładniej nie wiem. Musi się ktoś wypowiedzieć kto z tego korzystał :p
@kamil996: trochę bym się bał z tą colą :D

@kreemik: no właśnie czytałem, że takie coś można samemu stworzyć z podpasek, że też wchłaniają wilgoć - jak wrócę do domu to wypróbuję, jak nie to kupie ten bajer - wiesz na jak długo starcza? (to 12 zł na sezon przeboleję, ale więcej szkoda :D)

@Mortemek: widziałem, że gopro tak robią, tylko rozkręcał obudowę (tam gdzie obiektyw jest), jak nie