Wpis z mikrobloga

Pan Duda wciąż nie rozmawia z nieswoimi dziennikarzami

Trzy dni temu popełniłem wpis, w którym wspomniałem, że Duduś unika dziennikarzy o niekonserwatywnych poglądach. Oczywiście usłyszałem, że to głupoty, a jam jest platformerski troll #60groszyzawpis.

Dwa dni temu Duduś dał wywiad w TVP. Prowadzony przez... Krzysztofa Ziemca. Który jest bardzo miłą osobą, ale raz, że kiepsko nadającą się do wywiadów politycznych, a dwa, że oczywiście znaną z katolicko-konserwatywnej wizji świata. Do tego wywiadu wielu ludzi ma zarzuty - Ziemiec w swoim koncyliacyjnym stylu nie drążył tematów i grzecznie łykał dudusiowe słowne wygibasy. Np. w kwestii wyłudzenia pieniędzy na przejazdy i hotel zaakceptował wyjaśnienie Dudy, że ten nigdy nie udzielał wykładów w Poznaniu. No i to pewnie prawda - tyle że wyłudzenie miało dotyczyć Nowego Tomyśla obok Poznania, no ale to redaktora Ziemca najwyraźniej nie zainteresowało.

Podobnie zresztą jak deklaracje Dudusia, że ten chce brać udział w rozmowach o Ukrainie, podczas gdy prezydent Poroszenko w niezbyt dyplomatycznych słowach stwierdził, że na szczycie ukraińsko-niemieckim mają lepsze przekąski niż budyń i gości nie potrzebują.

Ale do rzeczy. Dzisiaj Duduś udzielił wywiadu Gazecie Bankowej. GB jest wydawana przez to samo wydawnictwo, co... Gazeta Wyborcza. A więc nasz chłopczyk dorósł i wreszcie odważył się spotkać z ludźmi o różnej od jego wizji świata!

No... nie. Nie odważył. Kolejny raz stchórzył i zdezerterował. Bo Gazeta Bankowa jest niestety wydawana przez to samo wydawnictwo, które wydaje partyjny papier toaletowy Karnowskich, znany szerzej jako W Sieci. Przy okazji, Gazeta Bankowa ma identyczny profil i identyczną grupę docelową co Forbes - różnica polega na liczbie czytelników. GB ma ich aż 10 tysięcy, natomiast Forbes zaledwie 65 tysięcy. Więc wybór Dudusia był w pełni uzasadniony i zrozumiały, prawda? Ale nam się trafił dzielny i rozsądny szef szefów.

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #sondaz #pis #duda #polska #dziennikarstwo

PS
Duduś ma najgorzej oceniany start spośród wszystkich prezydentów: Wałęsa 60% zadowolonych, Kwaśniewski 53%, Kaczyński 39%, Komorowski 47%, natomiast Dudusiowi udało się zebrać całe... 33% osób usatysfakcjonowanych jego dotychczasowym postępowaniem. # Ponadto:

lepiej niż przeciętnie postrzegają [go - Dudusia] respondenci mający od 25 do 34 lat, mieszkańcy wsi, ankietowani mający wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe, uzyskujący najniższe (poniżej 649 zł) lub przeciętne (od 1000 zł do 1399 zł) dochody per capita


Ten opis jakoś dziwnie pasuje do naszych wykopowych apologetów malinowych przekąsek. :)
  • 30
@seattle: Co do Gazety Polskiej - przyznaję rację, że pomyliłem "niezależne" wydawnictwa. GazPol istotnie akredytacji nie dostał, dostały za to W Sieci oraz Gość Niedzielny - ten ostatni to nawet na dwie osoby mimo rzekomego braku miejsca dla Polityki o podobnym nakładzie oraz GW o nakładzie trzykrotnie większym.

Jeśli chodzi o GW, to nie tylko sama ta gazeta potwierdziła brak akredytacji, ale również dudusiowa kancelaria, więc nie kłam. Może gościu wszedł
@alkan: ale ty tu masz ból dupy chłopie. Nie ma dnia, w którym byś nie #!$%@?ł na pis i prezydenta Dudę.
FYI: Komorowski unikał prawicowych mediów. Nie udzielał wywiadów dla TV Republika, TV Trwam, Radia Maryja i gazet związanych z prawicowym środowiskiem.
po co ma z kłamcami rozmawiać?


@krashann: Też nie wiem, dlaczego udzielił wywiadowi W Sieci, kiedy jest tyle porządnych gazet.

Dlaczego pokazujesz ten sondaż CBOS? Skoro badanie jest z 17 sierpnia to było rozpoczęte po 10 dniach urzędowania.


@lucer: Bo sondaż ma przedstawić ocenę rozpoczęcia prezydentury? To kiedy ma być robiony? Poza tym tu nie chodzi wyłącznie o 10 dni od zaprzysiężenia, ale również 3 miesiące od wyborów. Więc
Pobierz alkan - > po co ma z kłamcami rozmawiać?

@krashann: Też nie wiem, dlaczego udzieli...
źródło: comment_wM6UPr7gYvPBONubnELCbw3X2P7p8cyy.jpg
@lucer: @LaPetit: @YodaMonster: (...) Przecież nie dość, że bez przerwy spamowaliście znaleziskami walącymi w Komorowskiego, to jeszcze je automatycznie wykopywaliśce swoimi tajnymi skryptami. :)

@alkan: a masz jakieś dowody na poparcie tych zarzutów czy po prostu oskarżasz w typowy dla platformersów sposób? Zarzut manipulacji głosami jest poważny, tym bardziej, gdy twierdzisz, że któryś z nas korzystał ze skryptów.
@moderacja: prośba o przeczytanie mojego komentarza, użytkownik @
@LaPetit: Mówiłem ogólnie o wykopowych prawakach. A teraz może odpisz coś odnośnie reszty mojego komentarza. :)

W szczególności po raz n-ty powtórzę pytanie: skoro Waszą jedyną obroną Dudy jest stwierdzenie, że "Komorowski też tak robił", to gdzie ta nowa jakość?
@LaPetit: Po prostu sobie oskarża, typowe dla jego bloku, w życiu wykopałem może z 5 znalezisk bo po prostu mało korzystam z wykopaliska co widać w moim profilu. Nie prowadzę internetowych wojenek tylko wyrażam swoje poglądy.

A to ponoć prawica walczy z chochołem...
@YodaMonster: Nie słyszałeś o ostatniej aferze? Kilkudziesięciu wykopowych prawicowców zorganizowało się na zewnętrznym portalu oraz stworzyli sobie skrypt do automatycznego wykopywania i zakopywania znalezisk oraz plusowania i minusowania komentarzy. Ktoś zgłaszał propozycję, pozostałe podłączone konta automatycznie ją wykonywały.

http://www.wykop.pl/link/2706971/afera-banhammera/
http://www.wykop.pl/link/2708281/afera-banhammera-kwestia-stalkingu/
Pobierz alkan - @YodaMonster: Nie słyszałeś o ostatniej aferze? Kilkudziesięciu wykopowych pr...
źródło: comment_m4YpXqoa6LN5ifqMTzf2JcH0gF5abGBv.jpg