Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dsun: Ja nie mam pojęcia, kim tak naprawdę jest ten cały Kowalski, ale podoba mi się to, że potrafi mówić to co myśli, bez jakiejś śmiesznej, tchórzliwej dyplomacji.
@dsun: Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że dawniej, jak się górnikom nie podobało, to jechali do Warszawy i robili #!$%@? – takie przesłanie dla osłów. A dziś w Polsce nikt już się nie odważy. Już nawet pielęgniarki nie rozbijają sobie tych białych namiotów w ramach jakiegoś protestu. Studenci też nic nie potrafią, bo strach przed milicją. Chociaż kocham ten kraj, to teraz mamy ustrój parlamentarno-milicyjny. Poniekąd powrót do przeszłości.
@dsun: Jak mi odpowiadassz, to użyj przynajmniej jednego argumentu, bo mnie "bolą zęby", jak ktoś w ogóle nie ma nic do powiedzenia, a do mnie pisze.
@dsun: @Lunder: Walczę w taki sposób, że to ja jestem autorem pewnego artykułu, w którym klarownie opisałem zachowanie policjantów z miejskiej komendy, jak pili na służbie i coś zrobili po pijaku, wciąż będąc na służbie. Teraz mam u nich nieciekawie, w sensie, że zawsze muszę się rozglądać, jak chcę przejść przez ulicę poza pasami, żeby nie dostać stówy mandatu, ale spoko. Napisałbym coś więcej, ale nie lubię stalkerów, więc to
@Manic: W takim razie opisałeś patologie w mentalności kilku policjantów, zamiast patologii całej policji. Skoro opisywałeś patologię to jasne jest, że od artykułu się nie zmienią i zamiast posłuchać głosu ludu, to będą się mścili byle nie stracić roboty bo pewnie już ledwo co tutaj szkolenia przeszli. Ale pisanie artykułu to nie jest walka, to jest wyrażenie zdania przez co teraz po prostu Cię nie lubią, jakby Ci na prawdę przeszkadzało
@Manic: podsumujmy: walczysz z systemem pisząc artykuły, co zrównujesz z rozróbami górników pod Sejmem, za co system represjonuje cię stówą za przekroczenie jezdni w niedozwolonym miejscu, a konto na wypoku miałeś jeszcze przed biaukiem?
@Lunder: Bredzisz. Istnieją inteligentni policjanci, ale to jest jakiś tam pierwastek. Bo kto normalny idzie do policji? Spoko wojskowych znam wielu, a z policjantów poznałem tylko jednego.
@Manic: To samo można powiedzieć o Straży Pożarnej, w końcu niebezpiecznie, nisko płatnie. A wiesz jednak, że są nawet Ochotnicze Straże Pożarne, i jakiś braków tam nie mają. Co ludź to zainteresowania
Ale pisanie artykułu to nie jest walka


@Lunder: A jak inaczej wyobrażasz sobie tę walkę? W sądzie mam np. zdanie dwóch policjantów wobec mojego zeznania. I się widziałem z takim spoko policjantem, rozmawiałem z nim, to mi powiedział, że nie mam szans, choćbym ja opowiedział prawdę, a ci kłamali. W każdym razie ja robię cokolwiek, a większość daje się "pałować".
@Manic: To całkiem logiczne, ze walka z mundurowymi jest cięższa, ponieważ teoretycznie "reprezentują prawo", a pojedynek prawdy z kłamstwem jest wyrównany, ponieważ sędzia nie jest wszechwiedzący i nie wie z góry kto ma rację. Walka polega na zbieraniu dowodów którym nie można zaprzeczyć i pokazaniu w sądzie, gdzie nikt już nie będzie wątpił.
A tak poza mandatami za przechodzenie w nieozakowanym miejscu co Ci robią?
@Lunder: Jeden uderzył mnie z liścia w twarz. Ten sam świecił mi latarką w apart, gdy dokumentowałem ich #!$%@? parkowanie. Po chwili do mnie podszedł i powiedział, że jak zrobię jeszcze jedno zdjęcie, to mi zabierze aparat. Wcześniej były też inne cyrki. Za totalną niewinność musiałem zapłacić 200 zł, choć chcieli mnie w ogóle wsadzić do puszki. Zdarzają się spoko policjanci, nie mówię, że nie, albo tacy, którym po prostu się
@Lunder: Ja wiem, że się da, ale nagranie to za mało. W sumie miałem z ojcem iść na komendę złożyć skargę, bo on widział wystarczająco dużo, no ale ja nie mam czasu na plątanie się po sondach, a i tak byłoby słowo dwóch cywili wobec słowa dwóch policjantów. Ja tej milicyjnej cipie powiedziałem, że bije jak baba, ośmieszyłem go, bo postanowił mi założyć kajdanki z tyłu, a ja bez niczego przełożyłem