Wpis z mikrobloga

#elliotthulse oświadczył, że kończy przygodę z dzwiganiem ciężarów :o

over time all of this masochistic abuse has taken

its toll on my body, mind and character.


Injuries accumulate and not only cause biomechanical

dysfunction, they also cause an increase in sympathetic

overload and stress hormone release.


http://elliotthulse.com/why-i-dont-lift/

Szieeet. Elliott był osobą, przez którą właściwie zacząłem ćwiczyć z ciężarami i zajarałem się na trójbój. Właściwie 80% wiedzy 'siłownianej' jaką zdobyłem, pochodziła od niego, przede wszystkim kwestie takie jak dbanie o prawidłową posturę, technikę, integracje strukturalną, aktywację właściwych mięśni przy konkretnych ćwiczeniach, jak ważne jest zarówno przekraczanie limitów jak i świadomość, kiedy odpuścić i dać się organizmowi zregenerować. Po prostu trening z intencją, a nie bezmózgie rzucanie żelastwem 3x/tydzień.

A tutaj takie info. W sumie akurat, jak sam zacząłem zauważać, że mnie siłownia trochę masakruje i coraz bardziej zagłębiam się w to co robi i mówi Naudi Aguilar z #functionalpatterns i... coraz bardziej do mnie to trafia.

#silownia
#mikrokoksy
V.....h - #elliotthulse oświadczył, że kończy przygodę z dzwiganiem ciężarów :o

 ov...

źródło: comment_bRXGcitrkXRmnJ2C07MBojp91KsTLiDj.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Vonsatch: tzn co robi i mówi


@rotero: robi - autorski trening funkcjonalny, oparty o podstawowe wzorce ruchowe człowieka. Mówi - że crossfit, siłownia, powerlifting, oly-lifting i inne ćwiczenia oparte o ruchy w płaszczyźnie strzałkowej - wszystko prowadzi do degradacji, nazwijmy to, funkcji biomechanicznych ludzkiego organizmu (np taki Ronnie Coleman ekstremalnym przypadkiem, podwójna endoproteza stawu biodrowego i dwie operacje kręgosłupa w wieku 50 lat)

Mam jego książkę "The power
  • Odpowiedz
@Vonsatch: nie daję rady go oglądać, od zawsze mam wrażenie, że ma coś dziwnego i strasznego w oczach - taki trochę wzrok wariata, gościa z więzienia, ćpuna itp.

Od czego zacząć z tym Naudi Aguilar? Masz jakąś sugestie? Brzmi bardzo ciekawie.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: Jakieś badania, że trening siłowy lub kulturystyczny prowadzi do zniszczenia ciała po iluś latach? Patrzę na Polskich "emerytów" jak Waldemar Nol czy Jan Łuka i nie widzę po nich zniszczenia. Co więcej chciałbym być w takiej formie w ich wieku.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: Naudi jest fajny - ale promuje ruch ściśle pod sztuki walki - masa skrętów, skoków, przeskoków, niestabilnych powierzchni - dla normalnego szarego Kowalskiego to bez sensu - dla sportowców frajda

normalny człowiek nie potrzebuje ruchu w poprzecznej - tylko właśnie lokomocji w strzałkowej, ewentualnie ruchów rotacji przy zachowaniu stabilnej miednicy, ruchu w odcinku piersiowym: )

co do postury to ok - faktycznie zwraca uwagę na dysbalans - ale równie
  • Odpowiedz
@Vonsatch: każdy sport na najwyższym poziomie prowadzi do urazów i degradacji ciała. Naudi to oszołom który ma się za jakiegoś mesjasza #!$%@? mać. Mówi, ze wszystko to #!$%@? i liczy się tylko jego gówno-taniec z hantlami bo ma ruch rotacyjny.
Juz dawno przestałem typa oglądać. Każe robić rzeczy "funkcjonalne", których ja nigdy w życiu nie potrzebowałem zrobić. Pisałem ostatnio jakie funkcje ma ciało człowieka i tego będę się trzymał.
Wzorce
  • Odpowiedz
@berti: zgadzam się :D

aczkolwiek właśnie najprostszymi wzorcami ruchowymi od dawien dawna są :
- ruchy wypychania
- ruchy przyciągania
- ruchy podnoszenia czegoś
  • Odpowiedz
@Vonsatch: każdy sport na najwyższym poziomie prowadzi do urazów i degradacji ciała. Naudi to oszołom który ma się za jakiegoś mesjasza #!$%@? mać. Mówi, ze wszystko to #!$%@? i liczy się tylko jego gówno-taniec z hantlami bo ma ruch rotacyjny.

Juz dawno przestałem typa oglądać. Każe robić rzeczy "funkcjonalne", których ja nigdy w życiu nie potrzebowałem zrobić. Pisałem ostatnio jakie funkcje ma ciało człowieka i tego będę się trzymał.

Wzorce ruchowe. #!$%@? mać. Masz coś podnieść z ziemi to pomoże Ci martwy ciąg a nie sekwencja akrobacji bez żadnego obciążenia. Przecież to niczego nie trenuje.


@berti: berti, jak mam dla Ciebie szacunek, tak ten komentarz to po prostu tona gnorancji i prześmiewstwa, tak, jakbyś nawet nie próbował zrozumieć o co chodzi w koncepcji FP, a jedynie wyrobił sobie zdanie na podstawie kilku filmików czy opinii kogo innego, HEH
  • Odpowiedz
@Vonsatch: odpowiadam raz jeszcze - dla normalnego człowieka taniec z hantlami - a tak to wygląda, jest kompletnie z czapy- wszelakie wariacje na bosu i trx też

nie cierpie autorskich programów, bo nie są poparte przez żadne badania, i żadnych fizjo guru - dlatego nadal wolę teorie FMS Graya Cooka, ma lepsze podwaliny naukowe

jeżeli mamy wybierać co jest lepsze to nadal ciężary i ciężkie boje są dla nas korzystniejsze
  • Odpowiedz
@Vonsatch: Gość kilkoma filmikami i podcastami zaprzeczył wszystkiemu co robię ja, Ty, ludzie na siłowniach, sportowcy profesjonalnie i amatorzy. Zanegował kilkadziesiąt lat wiedzy i doświadczeń najlepszych trenerów. Kulturystyka, trójbój, fizjoterapia. Mi trening na siłowni naprawił kolana, bark, stany zapalne nerwu kulszowego, plecy, biodro. Ale to wszystko nie ma sensu bo nie ma ruchu w transverse plane i #!$%@?.
Ogromna część amerykańskiego środowiska fitness odwróciła się od niego. Gość był publicznie potępiony.

SMR jest spoko, ale tylko wtedy jeśli tego potrzebujesz. Nie możesz na ślepo robić wszystkiego bo możesz sobie zaszkodzić. Miałem bóle związane ze stanem zapalnym stawu biodrowo-krzyżowego, bo za mocno rozciągałem zginacz biodra. Gość może jest spoko jeśli pojedziesz do niego na konsultacje i zapłacisz dolary. Natomiast w filmikach na YT nie widziałem żeby sugerował jakąkolwiek ocenę sylwetki. Rób to bo na pewno masz wszystko zepsute, bo nie jesteś super Naudi tylko Janusz sprzed kompa.

Siła jest dobra, ale ludzki organizm ma
  • Odpowiedz