Wpis z mikrobloga

Ej Miraski, całkiem ciekawa mała gównoburza ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem ciekawa co o tym sądzicie.
#motocykle #ruchdrogowy
Na stronie fb warszawskich motocyklistów (tak tak, wiem, hehe, beka) ktoś wrzucił film jak kierowca taksówki zajeżdża drogę motocykliście >>klik<< . Jako że wszyscy tam tylko #!$%@? pod wpisem, uznałam "aaa co tam, napiszę". I naskrobałam maila do Sawa Taxi

Dzień dobry


Piszę w sprawie bardzo nieodpowiedniego zachowania kierowcy taksówki Państwa korporacji. W Internecie został opublikowany film (adres http://wawalove.pl/Motocyklista-mknie-pomiedzy-autami-Zatrzymuje-go-niespodziewana-blokada-a19727 ) ukazujący w jaki sposób taksówkarz Sawa Taxi traktuje innych użytkowników drogi. Widać wyraźnie, jak celowo zajechał drogę motocykliście blokując dwa pasy ruchu, aby uniemożliwić mu dalszy przejazd. Zachowanie takie jest zarówno skrajnie nieuprzejme jak i powodujące niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Film wywołał wśród użytkowników jednośladów duży niesmak i deklaracje niekorzystania z usług Sawa Taxi. Na pewno nie chciałabym korzystać z usług firmy, której pracownicy zachowują się w taki sposób na drodze uprzykrzając życie innym. Po stronie internetowej Państwa firmy wnioskuję, że bardzo starają się Państwo tworzyć dobry wizerunek korporacji. Niestety przez takie zachowania kierowców dobry wizerunek zostaje natychmiastowo niszczony. Mam nadzieję, że zostaną podjęte odpowiednie działania zapobiegające takim sytuacjom w przyszłości. Taksówka (jak widać w filmie) to czarny Mercedes o numerze rejestracyjnym WF 5101J, numer boczny niestety jest nieczytelny.

Pozdrawiam


I całkiem szybko dostałam odpowiedź

Szanowna Pani,



Dziękujemy za przesłanie nam filmu, w którym to wyraźnie widać jak kierujący jednośladem łamie nagminnie przepisy ruchu drogowego.

Film z tego zdarzenia przesyłamy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji celem zgłoszenia popełnienia wykroczenia drogowego przez motocyklistę.




z poważaniem


( ͡º ͜ʖ͡º)
Napisałam do nich następnego maila, zobaczymy co odpowiedzą. Co sądzicie o takiej odpowiedzi na skargę?
  • 47
którym to wyraźnie widać jak kierujący jednośladem łamie nagminnie przepisy ruchu drogowego.


@trysekcja: ciekawe jakie.

BTW. chciałbym widzieć minę tego złotówy gdy ten samochód z tyłu przepuścił motocyklistę. xD
@trysekcja: nie łamie, bo nie ma przepisów określających tego typu manewry, no może poza jednym, że zmieniając pas (a tutaj kilkukrotnie przejechał przez linię) nie włączył kierunkowskazu. Ale ładnie odwrócili kota ogonem :)
@trysekcja: Bardzo jestem ciekaw. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym policjantem z drogówki. Nie dopatrzył on się łmania (szczególnie , rażącego czy nagminnego!) przepisów RD. No ale przydałoby się oficjalne stanowisko drogówki.
@katera: ten fragment gdy przesyłają film na policję przy okazji wkopując własnego taksówkarza jest bezbłędny. Kto pracuje w tej Janusz-firmie? Jacyś debile chyba.
@Vanwartith: @Thor1990: @Jofiel: @Jade: @katera: @blubi_su: Następny mail jaki napisałam:

Szanowny Panie

Bardzo mnie cieszy fakt, że postanowił Pan przesłać film do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Mam nadzieję, że wobec kierowcy, który faktycznie popełnił wykroczenie zostaną szybko wyciągnięte konsekwencje. Jednocześnie pragnę zwrócić Pańską uwagę na kilka szczegółów wynikających z przepisów ruchu drogowego.


Zasady ogólne (art. 3) określa że uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca
myślicie, żeby robić znalezisko?

@trysekcja: oszalałaś? Przecież na wypoku zjedzą motocyklistę z oponami bo reprezentują ten sam poziom interpretacji przepisów jak pan złotówa i w 90% nienawidzą motocyklistów.
@blubi_su: bo to zależy z jakim policjantem nie gada, ja znam kilku i na jednego nie chciałabym trafić na drodze, bo się przyczepi do wszystkiego, a inni mają zdrowe podejście.
@trysekcja: nie rozumiem po co w ogóle utrudniać możliwość przejazdu motocykliście. Po cholerę ma się toczyć w korku i zajmować niepotrzebnie miejsce, skoro wystarczy odrobina przestrzeni, minie wszystkich i pojedzie w siną dal. Jak mam możliwość i zauważę we wstecznym lusterku motorsa to zawsze zrobię miejsce. Ba, motorsi zwykle są życzliwi i uniosą rękę w geście podziękowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HetmanPolnyKoronny: jak będą w #!$%@? lecieli to im odpisz

What the fuck did you just fucking say about me, you little bitch? I’ll have you know I graduated top of my class in the Navy Seals, and I’ve been involved in numerous secret raids on Al-Quaeda, and I have over 300 confirmed kills. I am trained in gorilla warfare and I’m the top sniper in the entire US armed forces. You
@HetmanPolnyKoronny moim zdaniem źle do tego podszedłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.linkedin.com/pub/marta-urynowicz/99/18b/a67 - Dyrektor Handlowa Sawa Taxi
Agnieszka Lange - Marketing Manager, znajdziesz

Ilość kombinacji maili jest niewielka - agnieszka.lange, alange, agnieszkalange @sawataxi.com.pl. Takie same tworzysz dla Pani Marty i pyk - mail idzie trochę wyżej niż do działu reklamacji

@trysekcja pomyłka, źle zawołałem ;)
edit: A nie jednak dobrze, nie ogarniam dziś
znalezisko weszło na główną :)

@mambol: hmm co do maila masz rację - ten z którego dostałam odpowiedź to imie.nazwisko@sawataxi.pl - więc pewnie jest tak jak mówisz. warto spróbować, zaraz pomyślę jak problem ująć w słowa ;)
@trysekcja: Nadpisz się nad poprzednimi, tamtego gościa daj w kopii, ale nowego maila zaadresuj już do szefostwa. Myślę że jak przeczytają co pisze ich pracownik to nie będą zwracać uwagi na to co im napiszesz.

W takim razie proponuję dodać jeszcze jedno nazwisko: Aneta Ogrodniczek, Dyrektor Generalny.
@trysekcja: weź ostatnią odp od nich, adres z którego przyszła daj w CC (kopia do), w polu DO daj tych wyżej wymienionych. Myślę że wystarczy napisać coś w stylu: "nie wiem czy są państwo świadomi jak odbywa się u was w firmie reklamacja, miało być fajnie i pokojowo ale wasi ludzie #!$%@?"
@mambol: zrobiłam tak jak mówiłeś, ale uznałam że póki co nie będę dodawać w kopii tego gościa. z tego powodu, że nie mam pewności czy te panie mają tak samo stworzonego maila, jezeli mają inne adresy to byłaby wtopa, bo mail doszedłby tylko do niego :) zobaczymy czy będzie jakaś odpowiedź, albo odbije maila
@Vanwartith: @Thor1990: @Jofiel: @Jade: @katera: @blubi_su: @bocznica: @Gummy: @Dabrus: @SzlachcicPolny: @mambol
Mirki, dostałam wiadomość, że komentarze na ten temat zamieszczane pod wpisami na oficjalnym profilu Sawa Taxi na fb (inaczej nie da się zamieścić żadnej opinii) są usuwane na bieżąco :/ moglibyście coś spróbowac napisać w ten sposób i zrobić screeny? możnaby dorzucić do powiązanych w znalezisku, jeśli faktycznie tak robią to
@trysekcja: #!$%@?ło Was #!$%@? do szczętu. Taxi pokazuje wyraźnie, z duzym wyprzedzeniem ze potrzebuje zmienić pas. Po prostu. Jak ktoś na moto ma problem z tak ewidentnie sygnalizowanym manewrem czterołapa to niech sie do #!$%@? wafla weźmie za szydełkowanie. Przyjebywanie sie do korporacji taxi za taka akcję jest #!$%@? chore, nie pisze tu o faktycznej płci ale trza być #!$%@?ą żeby to robić. Otrząśnijcie sie, #!$%@? mać, motocykle są dla ludzi
@Gixaar: wyluzuj to raz. dwa - obejrzyj film jeszcze raz. taksówkarz przez jakieś 10 sekund jest w ruchu i przejeżdża w tym czasie na oko ponad 10 metrów. nie wmówisz mi, że w tym czasie nie jest w stanie zmienić pasa. mogłabym uwierzyć, że nauka jazdy nie jest w stanie tego zrobić, ale nie zawodowy kierowca. do korporacji nie "#!$%@?łam się" jak to ładnie określasz za zachowanie taksówkarza tylko za odpowiedź
@Gixaar: może i poziom piany zbyt wysoki, ale IMHO nie masz racji z manewrem. 0:27 - taxi sygnalizuje lewym kierunkiem zmianę kierunku/pasa, *zaczyna* zmieniać pas, przejeżdża kawałek, w tym czasie samochód poprzedzający odjeżdża do przodu. Spokojnie taxa by się zmieściła na lewy - wystarczyło by mocniej skręcić i pas zmieniony. W moim odczuciu: celowe zatrzymanie moto. Co nie zmienia faktu, że faktycznie zbyt duży procent afery w stosunku do faktu. Pax.
@raven66: takie manewry wynikające z wdupiemania innych spotykam codziennie, w wykonaniu każdego rodzaju pojazdu, a i tak obecnie kultura a już kultura wobec motocyklistów poprawiła sie w porównaniu do tego co było 10 lat temu o tysiac procent, wcale nie przesadzam. Ciekawe co by zrobili dzisiejsi motocykliści 10 lat temu? Wg mnie zsiedli z moto po pierwszym kilometrze i płacząc zadzwonili po lawetę. Jeździłem już wtedty co oczywiście nie robi ze
@Gixaar: OK, zgoda, też spotykam codziennie zadufanych w sobie, histeryków, szeryfów, debili, wdupiemających i masę innych. OK, zgoda, poprawiło się w stosunku do 10 lat temu. Co nie zmienia wg mnie faktu, że negatywne zjawiska trzeba pokazywać, piętnować, ale PRZEDE WSZYSTKIM - edukować, edukować, edukować.

Nawet nie dla tego taksiarza czy korporacji. Podejrzewam, że ten konkretny to jest koleś "panie ja jerzdzem 30 lat i wiem wszystko". Ale pokazywać, edukować, nazywać