Wpis z mikrobloga

@localgoodness: mozesz napisac jak duze, ile pokoi i ile czynszu?:) ciekawi mnie porownanie do bergen - ja place raczej drogo: 10750 za dwa pokoje 60 m2 w spokojnej okolicy z dobrym transportem publicznym:)
@localgoodness: Będzie gdzie zapraszać Filipinkę( ͡° ͜ʖ ͡°). Szczerze przerażają mnie te koszta życia w Oslo.Nie wiem jak dobrze trzeba tam zarabiać by normalnie żyć. Rozumiem, że 32 tys to kaucja. Mieszkanie ile m2 i jaki czynsz? Na wsi jest trochę inaczej. Pamiętam jak ja podpisywałem umowę i pytałem na jaką kaucję się umawiamy? Gościu odpowiada a ile chcesz? Powiedziałem 5 tys i tak zostało. Dla mnie
@OvreArdal: płacę 8 700 nok czynszu, nie mam pojęcia ile m2, będę wiedział w sobotę. Wziąłem to mieszkanie, bo nie mam ochoty szukać i się stresować na wizingach. Koszty życia w Oslo są wysokie, tylko ja tutaj nie przyjechałem oszczędzać, więc nie jest źle.
@stilu: W tych 60 m2 masz 2 sypialnie i salon? Jak z opłatami TV, Internet, Prąd? Swego czasu trochę myślałem o Bergen, bardzo podoba mi się to miasto porównując do Oslo, które za każdym kolejnym razem wywiera na mnie gorsze wrażenie.
@localgoodness: Rozumiem, że spinają pasa i oszczędności na wszystkim. Jaki czas dają sobie na odłożenie pieniędzy(jak dużych). W moim przypadku Norwegia to nie jest też przystanek na całe życie, ale liczę się z perspektywą długoletniego pobytu.
@stilu: Ja dość regularnie palę w kominku w zimie wtedy kaloryfery wyłączone. Drewna kupiłem w tamtym roku za 1100 nok i trochę zostało. Ja wiem dobrze, dlaczego jest więcej. Mój rozowypasek lubi częste kąpiele z wanną pełną wody. U mnie w mieszkaniu jest ustawiona blokada na bardzo gorącą wodę(taki stary rodzaj baterii prysznicowej). Pamiętam po pierwszych 2 miesiącach rachunek przyszedł 1400 nok. Później spryciula odkryła jak ustawić sobie wodę na najwyższą