Wpis z mikrobloga

Jak mogę określić godło mapy (w układzie 1992) zawierającej konkretny obszar Warszawy? Gdzie znajdę taki podział Warszawy na poszczególne arkusze?

Mam dane przestrzenne dla całej stolicy podzielone według arkuszy w skali mniejszej, niż 1:10 000. Potrzebuję znaleźć wśród nich dane z okolicy Stadionu Narodowego.

#geodezja #kartografia #kiciochpyta #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartula123: Współrzędne mogę odczytać dopiero po wczytaniu pliku z zestawem danych. Tych zestawów mam kilkaset, wczytanie każdego zajmuje sporo czasu. Na wyciągnięcie ręki mam tylko godła - i szukam sposobu, żeby znaleźć właściwy zestaw bez otwierania każdego po kolei.
  • Odpowiedz
@bartula123: Eh, udało mi się już znaleźć, ale dzięki za pomoc. Nie chce mi się wierzyć, że nikt nie udostępnia prostego podziału map, skoro właśnie po to te godła są, żeby łatwo można było odnaleźć odpowiedni arkusz. No absurd.
  • Odpowiedz
@Daldek: Znalazłam tutaj podział Polski według układu 1992. Jeśli wiesz dodatkowo, w jaki sposób oznacza się coraz to kolejne ćwiartki tych kwadratów, to już samemu można znaleźć położenie obszaru z bardziej szczegółowym godłem.

A swoją drogą, to masz szczęście, bo jakiś tydzień temu chciałam już wyrzucić tę zakładkę, ale coś mi mówiło, że jeszcze się może przyda :D
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: Już sobie w między czasie sam poradziłem, wszystko jest na stronie codgik.
Nie mam pojęcia jak się je oznacza, ale na szczęście nie musiałem się tego na szybko uczyć, bo znalazłem godła odpowiednich arkuszy :D
Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź ()
  • Odpowiedz