Wpis z mikrobloga

Dzisiaj troche #chwalesie, mam nadzieję że jakoś to przeżyjecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kiedyś (gdy nie miałem jeszcze konta) czytałem komentarze pod jednym ze znalezisk, które dotyczyło czegoś związanego z banknotami. Niestety nie zapisałem sobie linka :( Pamiętam że kilka Mirków/Mirabelek pisało o tym, jak to znaczyli sobie banknoty z nadzieją, że ich kolejny właściciel się z nimi skontaktuje. Ktoś zapodał również sugestię, by stworzyć coś, co ułatwiałoby takie sprawy. Możecie uważać się więc za bezpośrednich inspiratorów ʕʔ

Ponieważ bawię się hobbystycznie w #programowanie, a szukałem pomysłu na projekt, to bez wahania podjąłem się wyzwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Efektem jest http://gdziejestbanknot.pl. Cała zasada działania opiera się na dodawaniu lokalizacji dla banknotów, które identyfikowane są za pomocą numerów seryjnych. Następnie wszystko jest przedstawiane na mapach.

Teraz trochę bardziej technicznych rzeczy.
Strona napisana jest w C#, konkretnie w #aspnet MVC. Od strony backendu korzystam między innymi z Entity Framework, NLog (logowanie błędów), Unity (Inversion of Control), Value Injecter (szybkie kopiowanie pól między obiektami). Natomiast frontend to mapy Google, reCAPTCHA, Chart.js (do wykresu kołowego), Bootstrap i standardowo jQuery. Wyjątkowo korzystam tutaj z bazy MySQL, na szczęście do poprawnego działania wystarczyło doinstalowanie adaptera do EF i kilka zmian w kodzie.

Opinie mile widziane :)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach