Wpis z mikrobloga

@Jin: Fakt, ja sam robię z kawiarki. Sęk w tym, że tylko z ekspresu wychodzi pyszne, trochę smoliste, lekko kremowe espresso. Tego się nie da podrobić.
  • Odpowiedz
@Trabzi: mam ciśnieniowy manualny Saeco Poemia i dobra kawa mielona wychodzi porównywalna do takiej z automatycznego. Osiągane ciśnienie jest niby takie samo, tylko mleko spieniam oddzielnie.Kawę mielę sobie 2 razy w tygodniu i w szczelnym pojemniku nie traci bardzo na świeżości). Cena za ekspres to ok 500 zł.
  • Odpowiedz
@marcysia25: @Trabzi: budżetowy zestaw ekspres+mlynek kupiłem kilka lat temu za w sumie może 700zl i do dzisiaj robi bardzo dobrą kawę. Nie trzeba od razu ekspresu za 3k, najważniejsze i tak są dobre ziarna a nie jakieś marketowe worki. Co ciekawe kupuję zarąbistą kawę w cenie syfu który leży w tesco i podobnych.
  • Odpowiedz
No i z ekspresu manualnego kawa nie wychodzi na zawsze jedno kopyto, można się bawić grubością mielenia, sposobem ubijania w kolbie czy czasem parzenia. A z fusów robię sobie peelingi :)
  • Odpowiedz
  • 1
@marcysia25: @lozik też na poczatku taki miałem i byłem zadowolony nie trzeba od razu za 3k kupowac ale wygoda przemawia za automatycznym bo nie trzeba sie martwic o mielenie i czyszczenie tylko wsypujemy i korzystamy co kto woli
  • Odpowiedz