Wpis z mikrobloga

@Centurio93: Ja ostatnio też mocno popłynąłem - lambda, przepływka, świece. A dziś jeszcze sobie zegary rozwaliłem trochę i chyba będę musiał kupić nowe, następne 80 zł z kieszeni ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Czipsu: 1.8 TS ... jak na razie bezawaryjnie od dnia zakupu ;) - ale to zbyt mały odcinek czasu - by oceniać awaryjność ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak w tej chwili jestem bardziej skłonny myśleć, że awaryjność można posłać do bajek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Centurio93: Po to właśnie dziś rozkręcałem żeby popatrzeć jak tam zmienić podświetlenie na czerwone :D Ale niestety tutaj tarcze są farbowane, więc jest problem ze zmianą. Pomarańczową farbę trzeba by było jakoś zdzierać, a potem czymś podkładać na czerwono.
@oscilloscope: Blu Cosmo to kolor - perłowy granat. Naklejkę z kolorem masz na klapie bagażnika z boku ;)
@Centurio93: Aaaa to nie, odpada. Sam się tego nie podejmę ;) Poza tym jedna lampa się nadaje też do polerowania, druga ma ułamany zaczep, zmienię obie i będzie po problemie ;)
@Czipsu: no tu ciężko ;) na razie zrobiłem adaptację i kaprysi ;) jednego dnia idealnie a innego pofalują :( muszę dobrać się do przepustnicy i ją wyczyścić - zobaczymy wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oscilloscope: U mnie właśnie to samo. Zrobiłem już chyba co się dało - wymiana przepływki, lambdy, świec, przewodów, czyszczenie przepustnicy, krokowego, adaptacje, no wszystko i co jakiś czas i tak potrafią zafalować obroty ;) Pozostaje jeszcze chyba tylko taki jeden czujnik, który siedzi gdzieś tam w kolektorze dolotowym, ale to koszt ponad 500 zł, więc nie mam zamiaru tego wymieniać ;)

PS. @dStan ma 2.0 bez falowania, jemu się udało (
@Czipsu: z tego co do tej pory wyczytałem - to może być problem sterownika (softu w nim) M1.5.5 here ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ale poprzedni właściciel nie dbał za bardzo o silnik ( ͡° ʖ̯ ͡°) zaraz po kupnie musiałem wymienić lambdę przepływkę i rurę dolotową tą przed przepustnicą :( bo rękę można było włożyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@oscilloscope: Tak, M1.5.5 ma wadę, po której usunięciu u większości falowanie ustaje. Problem jest tylko w tym, że w PL nikt już chyba tego nie robi (na alfaholikach był kilka lat temu facet, który programował M1.5.5, ale już go nie ma, a bubu już w 156 się nie bawi). Można by było jeszcze próbować w ASO ale raz - czy ktoś to zrobi, dwa - cena.
@Czipsu: Jak chcesz, to mam biało-zielone zegary do oddania za przysłowiową flaszkę, leżą i się kurzą a nie chce mi się nawet aukcji zrobić żeby to pogonić :D

@oscilloscope: u mnie też Blue Cosmo, 2.0TS, 26kkm+ zrobione i jak dla mnie bezawaryjne, aczkolwiek jeśli ktoś uważa bezawaryjność == brak zaglądania pod maskę to nie można tego powiedzieć :D Trochę rzeczy powymieniałem ale to bardziej dla własnej wygody i chęci dopieszczenia