Wpis z mikrobloga

@dStan: U mnie falowanie przy wysprzęglaniu z większych obrotów (3k+) albo z bardzo niskich (jak się za długo hamuje silnikiem i wciśnie się sprzęgło). Wtedy przeważnie spadną do 600-700 obrotów, wzrosną do 1700-1900 i normują się na 900 ;)

  • Odpowiedz
@dStan: @Czipsu: @oscilloscope: Spoko cumple, u mnie też faluje, ale na biegu jałowym przy zimnym silniku (zakres 900 ~ 1300). W sumie stało się to niedawno, więc podejrzewam świece, których raczej nikt nie zmieniał od nowości (135k na blacie, a w rachunkach po poprzednim właścicielu nic nie ma), szczególnie że ostatnio zdarzają się lekkie problemy z odpalaniem.
  • Odpowiedz
@Czipsu: Ja ostatnio robiłem testy z podpiętym kompem i w sumie falowanie małe występuje, ale bardziej na wykresie to zauważyłem niż na obrotomierzu. Z tym że rośnie nie do 1700 tylko do 1000-1100 i po dwóch wahnięciach się stabilizuje, więc w zasadzie niezauważalne. Jednak zazwyczaj przy wysprzęgleniu zostaje na 1000, te obroty utrzymują się do zatrzymania i po zatrzymaniu do zera spadają do ~850

@Centurio93: Jak faluje na
  • Odpowiedz
@Centurio93: u mnie świece poszły na pierwszy ogień po kupnie auta, ale wtedy miał ~195kkm najechane. Trzymam kciuki żeby to było to i auto sprawiało jak najwięcej radości ;) Ja w sobotę jadę 1500km do Włoch, już się nie mogę doczekać (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Centurio93: Jak raz Ci wyskoczył to już wiadomo, że czujnik do wymiany ;)
To samo u mnie z czujnikiem położenia wału - wyskoczył tylko raz ale wiem, że trzeba go od razu wymienić bo może mnie zaskoczyć na drodze. Do tego ma trochę większy opór niż powinien mieć, więc jutro wleci nowy i na długi czas będę miał z tym spokój, a w TS'ach to dość popularna usterka ;)
  • Odpowiedz
@Czipsu: bubu dużo mi pomógł :D choć jeszcze z nim nie rozmawiałem - mnóstwo informacji na #alfaholicy ;) i wiem że nie ma już 156 coś pokombinuję :) do tej pory sam grzebałem przy swoich autach :) i daję radę - może coś zmodzę - jakiś interface ( ͡° ͜ʖ ͡°) elektronik, informatyk z zamiłowania, po szkole leśnej ;) here ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@oscilloscope: Jakby Ci się udało przeprogramować M1.5.5 to pisz, przyjeżdżam do Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na starych świecach mi czasem wypadał zapłon ale tylko w jednej sytuacji - wysprzęglanie z bardzo dużych obrotów, np. z 5k. Jak przy 5k wciskałem sprzęgło to gasł.
  • Odpowiedz
@dStan: Tak właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie falowanie tak wygląda 2 - 3 wahnięcia i stabilizacja na 0,85 k.obr ale ta jedna sytuacja już mnie zastanowiła (zdechła na zakręcie) i szukam dziury w całym ;) a jestem uparty i znajdę ;)
  • Odpowiedz
@oscilloscope: Na tych rumuńskich stronach pewnie coś się da znaleźć :D Ale roboty na pewno sporo by z tym było. Ja już się przyzwyczaiłem do tego falowania, więc zostawiam to w spokoju. W sobotę wymieniam rozrząd i mam nadzieję, że na jakiś czas będę miał spokój z usterkami, bo pod maską to cały czas coś grzebię z przyjemności ;) Jakaś zmiana opaski, przesunięcie kabli itp. Zwykłe pierdoły oby trochę przy
  • Odpowiedz
@Czipsu: jutro przetestuję 5k i sprzęgło ;) ale z tego co kojarzę nie mam większych problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo ładnie mi schodzi z wysokich obrotów - u mnie wachnięcia pojawiają się przy 5km/h jak dojeżdżam do świateł i mam nogę na sprzęgle i hamulcu, w innych przypadkach jest OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czipsu: @dStan: o fuck ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba żeście mi teraz pomogli :D ... jak wciskam hamulec to wtedy mam problem z obrotami i lampka od przepalonego światła się zapala .... a światła działają ;) więc szukać muszę jakiegoś zwarcia gdzieś w instalacji .... będzie grzebanie :D
  • Odpowiedz
@oscilloscope: Zanim zaczniesz szukać zwarcia to pryśnij w tylne oprawki kontaktem. U mnie było to samo i po pryśnięciu kontrolka już się nie zaświecała ;)

A jeszcze pytanie również do @dStan: Jak puszczacie gaz i zaczynacie hamować silnikiem to po puszczeniu pedału macie lekkie szarpnięcia czy nie?
  • Odpowiedz
@Czipsu: jeżeli chodzi o mnie - przy hamowaniu silnikiem jest OK - nawet mam wrażenie że za łagodnie hamuje ( ale płynnie) przesiadłem się z francuza ;) a tam po odpuszczeniu gazu krzyczeli że za ostro hamuję ;) ... Bella jest delikatna ;) i robi to łagodniej (nie potrafię się przyzwyczaić) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oscilloscope: U mnie też jest bardzo łagodnie, ale czasem po puszczeniu gazu są dwa - trzy małe szarpnięcia i to mnie trochę też denerwuje. Ale takie błahostki się wybacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz