Wpis z mikrobloga

Mam spory problem z bezprzewodową kartą sieciową w laptopie. Model Atheros (Qualcomm) AR 9825, chyba dosyć popularna. Windows 7. Aktualizacja sterownika nie pomogła.

Problem polega na tym, że tylko w bliskiej odległości od routera laptop łączy się poprawnie z siecią. Jeśli odchodzę dalej niż np. 5-10 metrów to mimo dobrego sygnału karta sieciowa nie może poprawnie pobrać protokołu IP (zdaniem Rozwiązywania problemów Windows). Ten sam problem pojawia się na 3 różnych routerach (2 liveboxy innej generacji i jeden Linksys) i mieszanie w metodach szyfrowania nic nie zmienia. Karta się zachowuje bardzo dziwnie, bo lubi się nagle wyłączyć - raz widzi sygnał, który jest dobry, a raz w takim samym położeniu w ogóle nie widzi żadnej sieci.

Jakieś rady oprócz "idź się utop"? Kupić modem USB?

#internet #siec #informatyka
  • 7
@winnux: w necie tematów o AR 9825 jest od groma, swego czasu wsadzali to gówno wszędzie... żadne rozwiązanie mi do tej pory nie pomogło... A Ty jak sobie z tym radzisz? Na próbę podpiąłem modem usb i śmigało bez rozłączania i bez problemu. Kiedyś się non stop rozłączała, teraz nawet się nie chce łączyć.