Wpis z mikrobloga

@Engma: Warto do nauki równolegle wykorzystać "Advanced Grammar in Use"? Generalnie coraz szybciej przychodzi mi gramatyka, chciałbym wyższym poziomem w pewien sposób powtarzać obecny
  • Odpowiedz
@Sieciowiec: Pewnie, w Advanced Grammar in Use część materiału się powtarza, choć jest na ogół omówiona dużo bardziej ogólnikowo. Jeśli są to dla Ciebie łatwe tematy i czujesz się na siłach, to możesz je przerabiać z trudniejszym podręcznikiem - lecz jeśli wciąż nie czujesz się pewnie, to polecam wspierać się obiema książkami.

A jeśli zależy Ci na książce ze sporą ilością podchwytliwych przykładów, to polecam też Grammar and Vocabulary for
  • Odpowiedz
@Sieciowiec: English grammar in Use to B1 i chyba niepełne B2. Advanced Grammar in Use - C1/C2 (C2 to już native) - to chyba wystarczy ci za odpowiedź. Sam chyba wiesz, na jakim jesteś poziomie. Wybierz jedną.
  • Odpowiedz
@Lubiemaliny: A tak na serio to skad sie wie na jakim poziomie sie jest? o.O Ja zawsze sobie wyobrazalem to tak, ze jak sie robi jakies oficjalne kursy z oficjalnymi egzaminami to po zdaniu wiadomo na jakim sie jest poziomie. Ale wiekszosc osob uczy sie angielskiego bez oficjalnych kursow i oficjalnych egzaminow, a mimo to wiele razy slyszalem wypowiedzi ze poziom to jest jakas oczywistosc.
  • Odpowiedz
@Dinth: Wiesz co, zwykle z tyłu podręcznika pisze, na jakim on jest poziomie i pewnie tym się ludzie sugerują. Jeśli już skończyłeś szkołę, to na pewno w necie znajdziesz jakieś testy, choćby matury, które pomogą ci się określić.
  • Odpowiedz
@Dinth: Można to określić przede wszystkim na podstawie opisu poziomów biegłości językowej (jak poszperasz w internecie, to znajdziesz też bardziej szczegółowe charakterystyki dla różnych umiejętności - pisania, czytania, itp.), do tego jest w sieci multum darmowych testów poziomujących (dobrze szukać pod "placement test"), które jednak nie zawsze są zupełnie miarodajne, bo można mieć np. sporą wiedzę z gramatyki, a bardzo słabo radzić sobie np. w czytaniu lub mówieniu.
  • Odpowiedz